Нафта дешевшає на тлі скорочення попиту в Китаї

Ціни на нафту в п’ятницю, 15 листопада, знизилися через ознаки продовження скорочення попиту в Китаї на тлі нерівномірного економічного відновлення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ціни на нафту марки Brent знизилися на 65 центів, або на 0,9%, до 71,91 долара за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США скоротилися на 62 центи, або 0,9%, до 68,08 долара.

За тиждень Brent може подешевшати на 2,7%, а WTI – на 3,3%.

«Хоча ціни на нафту дещо стабілізувалися біля рівня підтримки в $71,00 на цьому тижні, відсутність конкретного каталізатора підвищення свідчить про те, що відновлення ціни поки що залишається прохолодним», — сказав в електронному листі ринковий стратег IG Єп Джун Ронг.

Він додав, що перспективи збільшення поставок із США та ОПЕК+ разом із сумнівами щодо економічного відновлення Китаю продовжують викликати занепокоєння.

Згідно з даними Національного бюро статистики, нафтопереробні заводи Китаю в жовтні переробили на 4,6% менше сирої нафти, ніж роком раніше, скорочуючись протягом сьомого місяця в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, на тлі закриття деяких заводів і зниження продуктивності на менших незалежних нафтопереробних заводах.

Зниження темпів виробництва відбулося через уповільнення зростання заводського виробництва в Китаї минулого місяця показали урядові дані.

Ціни на нафту також впали цього тижня, оскільки основні прогнози вказували на те, що фундаментальні показники ринку залишаються зниженими.

Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що світова пропозиція нафти перевищить попит у 2025 році, навіть якщо скорочення залишаться в силі з боку ОПЕК+.

Агентство підвищило свій прогноз зростання попиту на 2024 рік на 60 тис. барелів на день до 920 тис. барелів на добу, а прогноз зростання попиту на нафту в 2025 році залишило з незначними змінами на рівні 990 тис. б/д.

Читайте також: ОПЕК знижує прогнози зростання попиту на нафту четвертий місяць поспіль

Нагадаємо, запаси сирої нафти в США минулого тижня зросли на 2,1 мільйона барелів, повідомило в четвер Управління енергетичної інформації (EIA), що значно перевищує очікування аналітиків щодо зростання на 750 тис. барелів.

Запаси бензину минулого тижня впали на 4,4 мільйона барелів до мінімуму з листопада 2022 року, повідомляє EIA, у порівнянні з очікуванням аналітиків щодо зростання на 600 тис. барелів. Запаси дистилятів, які включають дизельне паливо та мазут, також несподівано скоротилися на 1,4 мільйона барелів.