Президент окреслив три основні напрямки нової економічної політики України
Серед трьох ключових напрямків нової економічної політики держави визначено підтримку українського підприємництва, безпеку ведення бізнесу та чесні відносини між державою і бізнесом
Про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час представлення внутрішнього Плану стійкості України у Верховній Раді, передає Укрінформ.
За його словами, нова економічна політика має ґрунтуватися на трьох ключових принципах: максимальна підтримка українського підприємництва, безпека ведення бізнесу та чесні відносини між державою і бізнесом.
"Все, що можна виробляти в Україні, має вироблятися в Україні. При повазі до партнерів, закуповуватись потрібно передусім в українського виробника", - наголосив Зеленський.
Серед необхідних кроків Президент назвав розширення доступу українських виробників до ринку публічних закупівель, впровадження дієвого страхування військових ризиків, послідовне регулювання захисту свободи підприємництва та поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою.
"Без сильної економіки не буде збереження людського капіталу та забезпечення оборонних потреб України. А сильної економіки не буде без поваги до підприємництва і підприємців", - підкреслив Зеленський.
Він також наголосив на важливості детінізації економіки та легальної зайнятості, зазначивши, що цього потрібно досягати не силовими заходами, а через створення відповідних стимулів та побудову довіри між бізнесом і державою.
"Сплачені податки – це зарплати воїнів. Саме внутрішнім ресурсом ми забезпечуємо наші сили оборони і безпеки України", - додав Президент.
«Ще однією стороною економічної сили для України є здатність держави виконувати свої зобов'язання, передусім соціальні зобов'язання, завдяки податкам і зборам», - сказав Зеленський.
Він нагадав, що забезпечення Сил оборони і безпеки України сьогодні повністю залежить від внутрішнього ресурсу. І попри складнощі із фінансуванням, на цей і на наступний рік воно для воїнів гарантовано на 100%.
«І хоча зараз, під час війни, ми з об'єктивних причин не забезпечуємо самі себе необхідним фінансуванням на 100%, ми все ж таки змогли гарантувати на цей і наступний роки повне фінансове забезпечення: ризиків для Сил оборони і безпеки України через фінансування немає», - підкреслив Президент.
Також до кінця цього року і в наступному році мають виплачуватися всі заробітні плати та пенсії згідно із українським законодавством. У березні 2025 року має відбутися і щорічна індексація пенсійних виплат.
«Ми маємо на це гроші», - заявив Зеленський.
Президент також згадав про низку урядових програм, які спрямовані на підтримку вітчизняних виробників і споживачів: пакет «Зимова підтримка», «Доступні кредити 5-7-9%», «Національний кешбек», «Зроблено в Україні», «єОселя» тощо.
«За умови реалізації нашої економічної стратегії, спрямованої на зміцнення економічної свободи в Україні, добробуту в українців буде більше. Все це буде відображено у пункті «Гроші» нашого Плану стійкості», - додав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 7 листопада 2024 року Президент Володимир Зеленський заявив, що одним із ключових елементів внутрішнього Плану посилення України є економічна складова.
Фото: ОП