Українським морським коридором пройшли вже 3 118 суден

В Одесі відбулася друга міжнародна конференція «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South», в якій взяли участь провідні міжнародні експерти з Бразилії, Мексики, Кенії та Індії.

Про це повідомляє Адміністрація морських портів України у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Голова ДП "АМПУ" Юрій Литвин ознайомив присутніх з наслідками атак на портову інфраструктуру та представив результати роботи Українського морського коридору в умовах російської агресії.

"За час функціонування Українського коридору здійснено прохід 3118 суден, перероблено 83,5 млн тонн вантажів, з них 55,6 млн тонн - зернові. З початку місяця портами Одеса, Чорноморськ та Південний перевалено 4,1 млн тонн. На підхід заявлено 96 суден", - розповів Литвин.

Він зауважив, що незважаючи на постійні ворожі обстріли критичної інфраструктури, порти України продовжують свою роботу.

"Міжнародна підтримка та постійний діалог з нашими партнерами є ключовими факторами для забезпечення стабільної роботи морських воріт України. Кожне успішно оброблене судно - це наша спільна перемога та внесок у глобальну продовольчу безпеку", - підкреслив очільник АМПУ.

Міжнародні експерти високо оцінили зусилля України щодо забезпечення функціонування морських портів та відзначили стратегічне значення Українського коридору для світової торгівлі та продовольчої безпеки.

Читайте також: Порти України обробили у жовтні 8 мільйонів тонн вантажів

Зазначається, що цей візит організовано у контексті міжнародних заходів Кримської платформи та є важливий для реалізації ключових пріоритетів Президента України щодо побудови інтенсивнішої взаємодії з країнами Глобального Півдня та втілення "Формули миру".

Як повідомлялося, у жовтні через морські порти України було відвантажено 8 млн т продукції, з яких 6,8 млн т вивезено українським морським коридором.Основу вантажопотоку традиційно формують агропродукція та руда. Так, обсяг перевалки зернових вантажів у жовтні склав 5 млн т, перевищивши минулорічний показник на 1,5 млн т.

Вражаючу динаміку продемонстрували також рудні вантажі, досягнувши позначки 1,4 млн т, що більш ніж удвічі перевищує результат жовтня 2023 року.

Фото: Мінцифри / АМПУ