Австрія виділяє ще €2 мільйони на ініціативу Grain from Ukraine
Австрія виділяє ще 2 млн євро на українську зернову ініціативу Grain from Ukraine.
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив міністр закордонних справ Австрії Александер Шалленберг під час спільної пресконференції зі своїм українським колегою Андрієм Сибігою у середу у Відні.
"Ми готові підтримати ініціативу Grain from Ukraine ще на 2 млн євро через Австрійське агентство розвитку, щоб зменшити вплив путінської війни на глобальну продовольчу безпеку", - сказав він.
Австрійський міністр підкреслив, що наслідки російської агресії проти України відчуваються не лише в Україні, а й у всьому світі. "Україна є ключовим гравцем у забезпеченні продовольчої безпеки. Путін не лише атакує український народ, але й цинічно ігнорує потреби мільйонів людей, які залежать від українського зерна", - зазначив Шалленберг.
Міністр запевнив, що підтримка Австрією України та її народу залишаються незмінними.
На цьому тлі він вказав на те, що на двосторонньому рівні Австрія вже надала Україні 264 млн євро, зосередивши увагу на гуманітарній та фінансовій підтримці. Лише напередодні було оголошено про виділення ще 8 млн євро додаткової гуманітарної допомоги Україні – 5 млн євро на проєкт гуманітарного розмінування Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП) та ще 3 млн євро для МКЧХ, ЮНІСЕФ та ЮНФПА для надання гуманітарної допомоги в Україні та Молдові, яка прихистила велику кількість українців.
"Ми усвідомлюємо, що це – лише наступний крок і що подальший внесок необхідний на початку вже третьої жахливої зими війни, яка чекає на український народ", - заявив очільник австрійського зовнішньополітичного відомства.
Як повідомляв Укрінформ, Grain from Ukraine – українська гуманітарна ініціатива, яку Президент України започаткував 26 листопада 2022 року. Вона об’єднала кілька десятків країн і міжнародних організацій, щоб допомогти державам, які страждають від дефіциту продовольства. Ініціатива полягає у прямих закупівлях розвинутими державами українського зерна та транспортуванні його до країн, яким загрожує голод. Увесь процес координує Всесвітня продовольча програма ООН.