Ситуація на ЗАЕС стає небезпечнішою через часті перебої електропостачання - Галущенко

Ситуація на Запорізькій атомній станції стає дедалі небезпечнішою через часті перебої в зовнішньому електропостачанні.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко на засіданні Ради керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) у Відні, передає Укрінформ із посиланням на Міненерго.

“Ситуація стає ще небезпечнішою через часті перебої в зовнішньому електропостачанні. З моменту окупації Запорізька АЕС була майже кожного місяця відключена від основних ліній електропередач через російські атаки. Цього тижня станція вже вдруге опинилася на межі повного знеструмлення”, – наголосив міністр.

Він підкреслив, що наразі під загрозою перебувають усі атомні станції, розташовані на підконтрольній Україні території. Російські ракетні та дронові атаки на енергетичну інфраструктуру України створюють ризики для безпечної роботи ядерних об’єктів. Атака 17 листопада призвела до пошкоджень об’єктів енергетичної інфраструктури, зокрема підстанцій, які є ключовими для роботи українських АЕС.

“Цей напад демонструє прораховані та систематичні зусилля Росії з підриву безпечної роботи наших атомних об’єктів”, – заявив Галущенко.

За його словами, Росія продовжує ігнорувати місію МАГАТЕ, спрямовану на мирне використання ядерної енергії, і це підкреслює нагальну потребу у рішучих діях для відновлення верховенства міжнародного права та забезпечення глобальної ядерної безпеки.

«Ця війна підриває міжнародне право та створює значну загрозу для ядерної безпеки. Неприпустимо, що під загрозою опинилася не лише Україна, а й увесь європейський регіон”, – заявив міністр.

Читайте також: Реактори окупованої ЗАЕС мають лишатися в «холодному зупині» - Гроссі

Як повідомлялося, ЗАЕС перебуває в окупації з 4 березня 2022 року. За цей час загарбники неодноразово порушували принципи ядерної та радіаційної безпеки, мінуючи територію станції, не допускаючи до роботи кваліфікований персонал та перебиваючи лінії живлення АЕС від енергосистеми України.

Із вересня 2022 року на станції постійно перебуває місія МАГАТЕ, однак росіяни не дають експертам агентства повного доступу до всіх зон ЗАЕС.

Фото: Міненерго