Під санкціями РНБО перебувають 184 вітчизняні компанії - найбільше їх у Києві

Інфографіка

В Україні під санкціями Ради національної безпеки і оборони України зараз перебувають 184 компанії, найбільше їх у Києві, Одесі та Львові.

Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані РНБО, передає Укрінформ.

Зокрема, 119 компаній з’явилися у санкційному списку у 2024 році, 10 - у 2023 році.

Кожна друга компанія від загальної кількості перебуватиме під санкціями до 2027 року, ще 36 бізнесів вийдуть з-під обмежень не раніше 2034 року. На безстроковому терміні санкцій перебує 28 компаній.

Серед цих бізнесів найбільше представників оптової торгівлі, крім торгівлі автотранспортними засобами та мотоциклами — 61 компанія, ще 19 підприємств займаються спеціалізованими будівельними роботами.

Трійку ділять виробництво кіно та будівництво споруд — по 7 компаній.

Найбільше бізнесів під санкціями перебуває у Києві — загалом їх 102. Ще 17 компаній налічується в Одеській області та 13 — у Львівській.

Серед підсанкційних компаній до трійки лідерів за доходом у 2023 році увійшли “Паріматч” (2,6 млрд грн), “Колден Фандс” (223 млн грн) та “Високовольтний союз-РЗВА” (120 млн грн).

Читайте також: 1000 днів санкцій: чому Росія й досі заробляє мільярди на війну

Покинути санкційний список можна лише за підписання відповідного рішення РНБО Президентом України або якщо термін дії санкцій проти підприємства вичерпався та їх не поновили. Найдохіднішими бізнесами, які вже покинули санкційний список, є М.С.Л. ( 346 млн грн), “Патріот” (4,8 млн грн) та ФОСАГРО-Україна (4,7 млн грн).

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2024 року Президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про застосування персональних санкцій проти трьох фізичних і 18 юридичних осіб.

Перше фото: Shutterstock