Ліміти на перекази «з картки на картку» стосуватимуться лише 1% клієнтів банків - Пишний
Підписаний найбільшими банками Меморандум про забезпечення прозорості ринку платіжних послуг обмежує лише тих клієнтів, які не мають документального підтвердження доходів; за оцінками банків, таких користувачів не більше 1% від загальної клієнтської бази.
Про це у Фейсбуці написав голова Національного банку України Андрій Пишний, передає Укрінформ.
За його словами, Меморандум не передбачає ані посилення фінансового моніторингу, ані додаткових обмежень для більшості користувачів банківських послуг. До того ж успішна реалізація меморандуму може прискорити скасування тимчасового ліміту на вихідні P2P перекази, запровадженого в жовтні.
Пишний наголосив, що нові правила стосуються виключно клієнтів без документального підтвердження доходів, які становлять близько 1% від загальної клієнтської бази та активно використовуються в мережі "дропів".
"Якщо ви працюєте "вбілу", отримуєте "білу" зарплату або ж можете в інший спосіб документально підтвердити свої доходи чи статки - для вас взагалі нічого не зміниться", - підкреслив Пишний.
Голова Нацбанку також запевнив, що меморандум жодним чином не вплине на роботу волонтерів та не вимагає від клієнтів подання додаткових документів чи оновлення даних. Особливо це стосується військовослужбовців на фронті та внутрішньо переміщених осіб.
Пишний наголосив, що меморандум покликаний упорядкувати наявні процеси та запобігти використанню банківської системи для незаконних операцій. За даними НБУ, через тіньові схеми та "дроп-центри" щорічно проходять мільярди гривень, які використовуються для ухилення від податків та фінансування диверсійної діяльності, що суттєво послаблює обороноздатність України.
Як повідомляв Укрінформ, 10 грудня 2024 року НБУ, провідні банківські асоціації та великі банки підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку банківських платіжних послуг.
Документ передбачає запровадження лімітів на P2P-перекази: з 1 січня 2025 року - до 150 тисяч гривень на місяць, з 1 червня 2025 року - до 100 тисяч гривень. Для збільшення лімітів клієнти мають підтвердити документально свої доходи.
Меморандум був розроблений НАБУ, АУБ та підтриманий Національним банком України. Документ підписали чотири великі банки-емітенти: АТ "Ощадбанк", АТ КБ "ПриватБанк" , АТ "Райффайзен Банк", АТ "Універсал Банк". Інші банки та надавачі платіжних послуг висловили намір доєднатися найближчим часом.
Фото: НБУ