В Україні за два роки ввели в експлуатацію понад 860 мегаватів нових потужностей відновлюваної енергії
В Україні протягом 2022-2024 років введені в експлуатацію понад 860 МВт нових потужностей відновлюваних джерел енергії.
Про це заступник міністра енергетики Микола Колісник заявив під час онлайн-зустрічі Energy Freedom by Energy Club, передає Укрінформ із посиланням на Міненерго.
Значна ж частка відновлювальної генерації, як констатував посадовець, перебуває на захоплених Росією територіях.
Колісник наголосив, що війна позбавила Україну значної потужності вугільної генерації, яку необхідно замінити кліматично нейтральними технологіями.
Майбутнім української енергетики, за його словами, є мікс відновлюваних джерел енергії, атомної генерації, осучасненої й ефективної теплової генерації та розподіленої генерації на місцях.
Заступник міністра нагадав, що уряд України вже прийняв Національний план розвитку відновлюваної енергетики, який передбачає зростання до 2030 року частки ВДЕ в енергетичному балансі країни не менше ніж до 27%.
Щодо вдосконалення умов розвитку відновлювальної енергетики передбачена низка дій. Ідеться, зокрема, про механізми підтримки відновлювальної енергетики на ринкових конкурентних засадах.
«Це запровадження укладення довгострокових прямих договорів купівлі-продажу електричної енергії між виробниками з відновлювальних джерел енергії та споживачами. Також важливу роль відіграє запровадження механізмів гарантій походження електричної енергії, виробленої з ВДЕ», – зазначив Колісник.
Він підкреслив, що держава активно підтримує розвиток не лише відновлюваних джерел енергії, але й систем накопичення, які є важливим інструментом для підвищення стійкості енергосистеми. Такі системи сприяють балансуванню частоти й забезпечують додаткову потужність у години дефіциту.
Як повідомляв Укрінформ, 13 серпня уряд затвердив Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2030 року, а також план заходів на його виконання.
Того ж дня Кабмін ухвалив також документ, який впровадить пілотні аукціони щодо розподілу квот підтримки виробників відновлюваних джерел енергії. У 2025 році аукціони запрацюють на повну силу.
Фото: Shutterstock