Міжнародне енергетичне агентство надало Україні рекомендації щодо розвитку розподіленої генерації

Представники Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) на зустрічі із заступником міністра енергетики України Романом Андараком презентували доповідь з рекомендаціями щодо децентралізації енергосистеми.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

"У доповіді МЕА визначено ключові кроки, які дозволять Україні підвищити стійкість енергосистеми та забезпечити її гнучкість в умовах триваючої агресії росії. Зокрема запропоновано сім рекомендацій для створення децентралізованої та сучасної енергетичної системи в Україні до 2030 року. Серед них – удосконалення регуляторної бази, реформування ринків електроенергії та посилення координації на рівні передачі та розподілу", - йдеться у повідомленні.

У МЕА зазначили, що Україна має працювати над задоволенням не лише поточних потреб в електроенергії, але одночасно планувати заходи на перспективу. Наголошується на необхідності розвитку розподіленої генерації, регіональних енергетичних рішень і посиленні координації між владою, бізнесом і громадами.

Читайте також: Понад 50% наданого міжнародними партнерами енергообладнання вже працює в регіонах - Кулеба

Крім того, децентралізована енергосистема, яка включає розширення використання дахових сонячних панелей, вітрових електростанцій, акумуляторних систем та малих модульних газових турбін зможе не лише зменшити наслідки атак на енергосистему, а й сприяти досягненню довгострокових цілей України щодо декарбонізації.

Своєю чергою Андарак подякував за доповідь та рекомендації, зазначивши про важливість професійного експертного обміну думками щодо пріоритетності подальших дій з розвитку енергетичної системи України.

Читайте також: В Україні за два роки ввели в експлуатацію понад 860 мегаватів нових потужностей відновлюваної енергії

Як повідомлялося, у вересні Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оприлюднило звіт, у якому представило рекомендації для України та міжнародних партнерів, що допоможуть зміцнити енергетичну безпеку країни та посилити стійкість енергетичної системи перед новими загрозами.

Фото: Міністерство енергетики України