Рахункова палата виявила в АРМА проблеми з управлінням арештованими активами на ₴39,4 мільярда
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) не прийняло в управління арештовані активи на суму понад 39,4 млрд грн через відсутність нормативної бази та слабку взаємодію з правоохоронцями.
Як передає Укрінформ, про це повідомила Рахункова палата за результатами аудиту відповідності використання коштів державного бюджету та управління активами АРМА.
За результатами аудиту встановлено, що за 549 судовими ухвалами активи вартістю понад 39,4 млрд грн залишаються неприйнятими в управління через відсутність нормативно врегульованої процедури передачі та недостатню взаємодію з органами прокуратури й досудового розслідування.
Зазначається, що у 2022-2023 роках АРМА не володіло достатньою інформацією про ринкову вартість всіх проданих активів та оціночною вартістю за 61,3% реалізованих активів. Через це реалізація активів за чотирма ухвалами була нижчою за ринкову на 769,3 млн грн.
Аудитом також встановлено недостатність фінансового ресурсу для забезпечення роботи агентства. Зокрема, у 2022–2024 роках АРМА було виділено 610,8 млн грн, що становить лише 56% потреби, що спричинило критичну плинність кадрів.
Водночас протягом 2022-2023 років та І півріччя 2024 року агентство забезпечило надходження від управління активами 0,4 млрд грн, управління грошовими коштами – 0,6 млрд грн, реалізації активів – 1,6 млрд грн.
Крім того, під час проведення аудиту відбулася низка позитивних змін. Зокрема, оновлено облікову політику АРМА, що дозволить відобразити активи на суму 51,5 млрд грн у бухгалтерському обліку, доопрацьовано систему менеджменту активів та розроблено проєкт спільного наказу з Офісом Генерального прокурора щодо налагодження взаємодії при передачі активів.
Як повідомляв Укрінформ, Рахункова палата під час аудиту Пенсійного фонду виявила фактори додаткового навантаження та виплат, що мають ризики неефективності.