В Україні проведуть масштабне опитування роботодавців щодо потреби в кадрах
Державна служба зайнятості започаткувала опитування роботодавців для вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у працівниках.
Про це повідомило Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
"Державна служба зайнятості (ДСЗ) запустила масштабне опитування роботодавців, метою якого є вивчення поточної та перспективної потреби підприємств у працівниках, виявлення можливих перешкод у працевлаштуванні різних категорій громадян. Окремо фахівці служби вивчатимуть готовність бізнесу до залучення кадрів серед ветеранської спільноти, створення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених громадян", - ідеться у повідомленні.
Опитування також дасть змогу оцінити попит на дистанційну роботу, спланувати навчальні програми, підготувати проєкти для післявоєнного відновлення економіки та визначити готовність до інтеграції в трудовий процес людей з інвалідністю.
Зазначається, що дослідженням планується охопити понад 50 тис. представників малого, середнього та великого бізнесу, що мають в структурі до 5 млн працівників.
"Держава хоче краще розуміти потреби ринку праці та тісніше взаємодіяти з роботодавцями щодо підготовки необхідних їм працівників. Ми вже запустили першу наглядову раду — в Полтавському центрі профтехосвіти, щоб бізнес мав можливість безпосередньо впливати на осучаснення ЦПТО", - підкреслила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
За словами директорки Державної служби зайнятості Юлії Жовтяк, аналітика опитування стане дорожньою картою на 2025 рік для задоволення запитів і потреб роботодавців та працевлаштування тих, хто шукає роботу.
Опитування триватиме до 31 січня 2025 року. Роботодавці отримають персональне посилання для заповнення анкети на онлайн платформі Державної служби зайнятості.
Як повідомляв Укрінформ, 24 грудня 2024 року Міністерство економіки України затвердило склад першої наглядової ради центру профтехосвіти Державної служби зайнятості у Полтаві, до якої увійшли представники місцевого бізнесу та влади.