Депутат анонсував створення Реєстрів збитків бізнесу та за знищене рухоме майно українців

Ексклюзив

Народні депутати готують низку законодавчих ініціатив щодо створення в Україні Реєстру збитків, що завдані юридичним особам, Реєстру збитків, завданих власникам рухомого майна, а також нову редакцію Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Про це повідомив народний депутат України Сергій Козир у коментарі Укрінформу.

«Ми готуємо законодавчі ініціативи, що передбачають створення реєстрів збитків рухомому майну українців та збитків, завданих юридичним особам внаслідок військової агресії Російської Федерації», - поінформував він.

За його словами, ідея законодавчих ініціатив полягає в тому, щоб систематизувати облік збитків, завданих громадянам і бізнесу внаслідок війни, «адже внаслідок дій Росії постраждали не лише фізичні особи, звичайні українці, які втратили житло, автівки, але й бізнес, який зазнав значних втрат».

Парламентарій наголосив, що Реєстри стануть важливими інструментами для забезпечення прав потерпілих та для реалізації механізмів компенсації або репарацій у майбутньому.

Читайте також: Українці наступного року зможуть подати до Реєстру збитків заяви на 45 видів завданої Росією шкоди

Окрім того, Козир повідомив, що нещодавно парламентська комісія з питань захисту прав ВПО підтримала нову редакцію Закону «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб», що передбачає, зокрема, спрощення доступу до медичних, освітніх та соціальних послуг незалежно від місця реєстрації, розширення програми компенсацій за зруйноване житло, закріплення права на пріоритетну участь у державних житлових програмах.

Читайте також: В Україні запускають систему обліку немайнової шкоди, завданої війною

Як повідомляв Укрінформ, за словами голови Комітету ВР з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці політичної партії «Слуга народу» Олени Шуляк, оновлені оцінки щодо збитків Україні внаслідок збройної агресії РФ можуть перевищити 600 мільярдів доларів.