В Україні найближчим часом очікується стабілізація цін на продукти - експерт

Попри подорожчання продукції напередодні зимових свят, вже наприкінці січня українці можуть очікувати цінову стабілізацію продуктів, а деякі товари можуть здешевшати.

Такі прогнози в телеефірі зробив член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Солончук, передає Укрінформ.

“На ціни в будь-якому випадку впливає курс долара, тому що багато виробників купують обладнання, транспорт та енергоносії за іноземну валюту. Подорожчання, на жаль, торкнулось багатьох продуктів перед новорічними святами. Думаю, наприкінці січня - початку лютого у ціни на деякі групи товарів значно знизяться, що стосуватиметься яєць, водночас очікується стабілізація щодо молочної продукції”, - сказав Солончук.

Він наголосив, що вже цього року буде обговорено законопроєкт щодо внутрішньої торгівлі, якого досі немає в Україні. Зокрема, це дозволить зменшити кількість перекупників і забезпечить аграріям доступ до полиць українських супермаркетів, що гарантує справедливу ціну як для виробників, так і для споживачів.

Крім того, відсутність овочесховищ прямо впливає і на ціни. На думку експерта, їх має бути в кожній області не менше 5-6. За його підрахунками на період 2022-2023 років Україна потребувала мінімум 130-140 овочесховищ. 

“До прикладу аграрії вирощують картоплю та змушені продавати її по 8-10 грн/кг, адже не мають місць для зберігання. Потім через посередників, ціна для споживачів досягає 30-35 грн/кг. Це призводить до високих націнок і нерівномірного розподілу прибутків між аграрієм і посередниками”, - додав Солончук.

Читайте також: Найбільше подешевшав цукор: у FAO розповіли про торішні ціни на продукти в світі

Він наголосив, що хоч зараз збудовано до 20 овочесховищ, однак не вистачає як мінімум ще сотні таких, аби український аграрій мав можливість зберігати, а споживав мав доступну ціну на овочі в будь-який сезон.

Як повідомлялось, для зберігання врожаю в Україні необхідно будувати у кожній області овочесховища, які вміщатимуть мінімум від 10 до 20 тисяч тонн продукції.