МЗС радить не читати між рядків документи ЄС про українські вибори

Заступник глави МЗС Сергій Кислиця подякував речниці Єврокомісії Майї Косьянчич за розуміння безпекових викликів, які стоять перед Україною, і порадив журналістам не читати офіційних документів ЄС між рядків, як це роблять у Росії.

Про це дипломат написав у Twitter і навів скрін офіційної заяви Косьянчич щодо закону про заборону громадянам держави-агресора (Росії) бути офіційними спостерігачами на українських виборах.

"Будь ласка, припиніть читати документи у візантійський спосіб, так добре опановий Росією - не читайте між рядків. Журналістика - це не змагання кухарів, тож, будь ласка, не "ліпіть" новини. Дякую речниці Єврокомісії за висловлене розуміння безпекових викликів, які стоять перед Україною, підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", - написав Кислиця.

Як повідомляв Укрінформ, під час брифінгу у Брюсселі у п’ятницю речниця Єврокомісії Майя Косьянчич висловила переконання, що Україна забезпечить для Бюро з демократичних інститутів і прав людини можливість спостерігати за президентськими виборами в Україні відповідно до усталеної практики. Вона також зазначила, що перед Україною з 2014 року стоять "відомі безпекові виклики" і висловила повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомлялося, 7 лютого Верховна Рада внесла зміни до виборчого законодавства, якими забороняється громадянам держави-агресора бути офіційними спостерігачами на українських виборах.

Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) висловило жаль з приводу цього рішення.

Читайте також: Косьянчич прокоментувала заборону росіян-спостерігачів в Україні

В МЗС України запевнили, що Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів у процесі волевиявлення громадян, а також наголосили, що місія БДІПЛ ОБСЄ зі спостереження за майбутніми президентськими виборами в Україні може бути успішною без спостерігачів із Росії.

Також у МЗС зауважили, що взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн на просторі ОБСЄ ніколи не заважала БДІПЛ успішно здійснювати процес спостереження за виборами, і нагадали, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента Росії у 2018 році.