Понад 82% українців готові проголосувати на президентських виборах
Більш як 82% українців висловили готовність взяти участь у голосуванні на чергових виборах Президента 31 березня.
Такі дані соціологічного опитування презентувала голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені Олександра Яременка Ольга Балакірєва під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"На сьогоднішній день декларований рівень готовності фактично не змінюється із січня місяця і складає 82-83%", - сказала вона.
Згідно з оприлюдненими результатами опитування, 44,8% респондентів однозначно будуть голосувати, ще 35,6% - скоріше будуть.
Соціологи також нагадали, що у грудні 2018 року готовність взяти участь у голосуванні на президентських виборах висловлювали 77,4%, у січні 2019 року - 81,1%, у лютому 2019 року - 80,3%.
"У цілому ми можемо казати, що дуже високий рівень готовності йти голосувати. Але хочу нагадати, що це декларований рівень, і ми, соціологи, очікуємо, що все-таки реальний рівень активності і частка тих, хто прийде на вибори, приблизно коливатиметься між 60% і 65%", - підкреслила Балакірєва.
При цьому вона наголосила, що спостерігається досить однаковий рівень готовності голосувати серед різних вікових груп. За її словами, це є "феноменом" нинішніх виборів, оскільки раніше, як правило, молодь висловлювала меншу готовність брати участь у виборах.
Також Балакірєва поінформувала, що до трійки лідерів президентського рейтингу входять Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко та Петро Порошенко, додавши, що перше місце у рейтингу займає Зеленський, тоді як розрив між Порошенком і Тимошенко знаходиться у межах статистичної похибки.
"У Тимошенко і Порошенка показники не дозволяють насправді зі статистичної точки зору сказати, хто з них насправді є другим, а хто третім, тому що дистанція між ними у межах статистичної похибки", - зауважила експерт.
Відповідно до результатів опитування, 22,6% респондентів готові проголосувати за Зеленського, 13,3% - за Тимошенко, 11,5% - за Порошенка.
Водночас Балакірєва наголосила, що загалом 22-23% опитаних не відповіли на запитання, за кого голосуватимуть - вони або не голосуватимуть взагалі або їм важко відповісти, кого підтримуватимуть.
Соціологічне дослідження було проведено з 11 до 18 березня 2019 року центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка. Метод збору інформації - особисте формалізоване інтерв'ю(face-to-face). Участь в опитуванні взяли 2047 респондентів, стандартне відхилення +/-2,2%.
Як повідомлялося, 31 грудня 2018 року в Україні стартувала кампанія чергових виборів Президента, призначених на 31 березня 2019 року.
ЦВК 8 лютого завершила процес реєстрації на посаду глави держави - усього було зареєстровано 44 кандидатів. Пізніше п’ятеро кандидатів відмовилися від балотування.