Роспроп вигадав власну версію операції ГУР МО в Новій Каховці

Фактчек

Сплутали дату, підтасували втрати та дали хибну оцінку рейду українського спецпідрозділу 

Російські телеграм-канали почали поширювати власну версію розвитку подій під час операції Головного управління розвідки Міністерства оборони України в Новій Каховці.

Згідно з версією російських пропагандистів, в ніч із 24 на 25 січня ГУР МО провело «невдалий рейд» у тил російських військ у Новій Каховці й «в групі вогневого прикриття ЗСУ використали білоруських найманців». Крім того, ніби «Білоруський Добровольчий Корпус» (входить в ЗСУ – ред.) поніс «критичні, безповоротні втрати бійців», троє з його бійців вважаються зниклими безвісти і, це пов’язано з дезертирством, а командир батальйону «Терор» (входить в «Білоруський Добровольчий Корпус» – ред.) Родіон «Гена» Батулін важко поранений.

Ця версія є фейком. По-перше, пропагандисти переплутали навіть дату операції. Як відомо з офіційної сторінки ГУР МО у Facebook, рейд відбувся у ніч з 23-го на 24-те січня, а не з 24-го на 25-те. З допису також зрозуміло, що спецпідрозділ ГУР МО за підтримки ЗСУ таки виконав завдання, а саме росіяни понесли чималі втрати.

Крім того, в ГУР МО надали й фото, на якому можна побачити результат рейду.

По-друге, повною нісенітницею назвали версію російських пропагандистів й представники «Білоруського Добровольчого Корпусу».

«Втрати є, але не такі значні, як у росіян. Що стосується зниклих безвісти та дезертирства – маячня. «Гена» отримав поранення, стан стабільний», – розповіли Укрінформу в Корпусі.

Варто також наголосити, що представники «Білоруського Добровольчого Корпусу» не є найманцями, як стверджують в рф. Вони являються комбатантами, адже входять до складу збройних сил воюючої країни. Крім того, в Україні забороняється участь найманців у воєнних діях. Зокрема, згідно пункту 4 статті 447 Кримінального кодексу України, участь найманця у збройному конфлікті, воєнних або насильницьких діях карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Росіяни не вперше поширюють дезінформацію навколо добровольчих формувань, що підпорядковуються ЗСУ. В листопаді вони тиражували фейк, що лишень на запорізькому напрямку сконцентровано 5000 польських «найманців», але це також було спростовано.  

Дмитро Бадрак