Роспроп через фейки намагається дискредитувати досягнення української зенітниці, що збила ракету із ПЗРК «Ігла»

Для цього пропагандисти РФ використали бота у соцмережі Х

Під час повітряної атаки російських загарбників уранці 17 листопада військовослужбовиця Наталія Грабарчук знищила крилату ракету ворога пострілом із переносного зенітно-ракетного комплексу «Ігла». Це досягнення відзначили у командуванні Повітряних сил Збройних сил України, а кадри збиття швидко поширились в Інтернеті.

У цивільному житті жінка була вихователькою дошкільного навчального закладу, із 2021 року вона служить у зенітному ракетному підрозділі Галицько-Волинської радіотехнічної бригади повітряного командування «Захід» на посаді стрільця-зенітника.

Цей героїчний епізод не сподобався російській пропаганді, яка звикла змальовувати українських захисників та захисниць «нацистами», «наркоманами» або людьми, які начебто не хочуть чинити опір агресії РФ, а до армії їх відправляють виключно силою.  

Тому російські ЗМІ та телеграм-канали спочатку почали писати, що дане відео - постановка, знята на Київській кіностудії імені О. Довженка.

Проте через деякий час росЗМІ та боти у соцмережі Х поширили протилежний цьому твердженню пост одного з користувачів з ніком @KirriloUA і портретом Тараса Шевченка на аватарці.

У дописі стверджується, що жінка, яка збивала ракету, нібито влучила у будинок його родичів, і ті, мовляв, змушені були ночувати у сусідів. Як «доказ» користувач додав фото сумок з речами.

Це фейк. Фото з сумками, яке поширюють пропагандисти, зроблене у Росії. Вперше його опублікували понад 10 років тому, а речі належать так званим біженцям з окупованого росіянами Донбасу, яких оселили у селі Шмаково Курганської області РФ. 

Пропагандисти знайшли старе фото та за допомогою графічного редактора віддзеркалили його.

Слід також слід зазначити, що джерелом інформації є російський бот, який маскується під українця і якого було створено у квітні 2024 року. Українські ЗМІ вже спростовували дезінформацію, поширювану ним. Йдеться про фейк, в якому росіянин нібито жаліється, що отримав український паспорт.

Тоді на аватарці бота було фото пса Патрона. У своїх дописах бот зазвичай публікує різні пропагандистські тези РФ російською мовою.

В межах своєї дезінформаційної компанії Росія намагається дискредитувати досягнення української військової та поширити тезу, що нібито влучання по цивільних об'єктах - це не російський терор, а наслідки роботи української системи ППО. Таким чином РФ намагається зняти з себе відповідальність за численні воєнні злочини проти українського народу.

Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп вигадав фейк, що українським військовим видають форму загиблих іноземних «найманців».

Андрій Олені