Роспроп поширює фейки про допити військовослужбовиць з Європи, що «катували» російських полонених

Для підробок пропагандисти використали історії та фото загиблих українських героїнь, видавши їх за іноземних громадянок

Днями z-телеграм-канали почали поширювати дописи про те, що до російського полону потрапили військовослужбовиці з країн Заходу. У першому випадку  йдеться про нібито французьку снайперку з позивним «Віскі», поранену російським дроном, після чого її «спіймали» біля села Вишневка, що на Курщині. Згодом автори телеграм-каналу оприлюднили аудіоповідомлення чоловіка, який представився Олександром Сладковим (російський пропагандист - ред.). Він «підтвердив», що до російського полону потрапила громадянка Франції. За його словами, вона вже «зазнала покарання» за те, що начебто катувала російських полонених.

Своєю чергою, інший телеграм-канал оприлюднив допис про потрапляння до полону буцімто військовослужбовиці  з позивним «Гроза» елітного спецпідрозділу з Італії. Вона теж начебто жорстоко поводилася з росіянами.

Як пишуть пропагандисти, жінки разом ліквідували понад 250 росіян, за що їм «влаштували жорсткі допити». Свої дописи автори проілюстрували буцімто фотографіями жінок, а також залишили посилання на інші канали зі знущаннями над «іноземними військовослужбовицями».

Це фейк. Жінки на фото не мають жодного відношення до іноземних військовослужбовиць та протиправних дій загалом. Фото, на якому зображена буцімто французька снайперка «Віскі», було в мережі ще в 2016 році – тобто до того, як в Україні дозволили служити військовим з інших країн. Помітно, що жінка на фото має шеврон Національної гвардії України.

Саму історію про снайперку пропагандисти взяли з реального життя. Катерина Шинкаренко із позивним «Віскі» вступила до лав ЗСУ у 2022 році і служила у роті снайперів 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха. 22 лютого 2024 року стало відомо, що жінка загинула під час відходу військ з Авдіївки на Донеччині.

Аби проілюструвати свою вигадку про військослужбовицю з Італії, росіяни використали фото ще однієї української героїні. На ньому – військова медикиня і мати-героїня з Дніпропетровщини Ольга Самарська-Семидьянова. Жінка загинула 3 березня 2022 року на межі Донецької та Запорізької областей. Ольга отримала статус матері-героїні, оскільки народила шістьох дітей і ще стільки ж взяла на виховання з дитячого будинку.

Цим фейком російська пропаганда вчергове намагається підтвердити перебування НАТОвських військових на території України, щоб створити суспільну думку, що країни Заходу беруть активну участь у війні проти РФ. А Росія зі свого боку «активно» бореться з іноземними солдатами.

Як повідомляв Укрінформ, раніше російська пропаганда через фейки намагалася «примножити» втрати іноземців, що боронять Україну.

Дмитро Бадрак