Пропагандисти створили фейкове відео від TF1 для поширення на західну аудиторію
Російські телеграм-канали поширюють скріншоти, які начебто зроблені з новинного випуску французького телеканалу TF1. На них зображене графіті з лідером Франції Еммануелем Макроном, обраним президентом США Дональдом Трампом та собакою на повідку, нібито з обличчям глави Української держави Володимира Зеленського.
Це фейк. Російська пропаганда підробила фото за допомогою графічного редактора, додавши до світлин фейкову карикатуру.
Для того, щоб надати їй «автентичності», пропагандисти розмістили логотип та значки, які зазвичай використовує французький телеканал для поширення коротких відео з новинами про події у світі у рубриці TF1 Info Shorts. Однак такого ролика з «карикатурою» на українського Президента немає на сайті телеканалу .
Цього тижня Центр протидії дезінформації при РНБО з посиланням на Міністерство закордонних справ України спростував аналогічний фейк про нібито графіті-карикатуру на Президента України в американському місті Маямі. За версією російських пропагандистів, «новину» про це начебто випустив катарський телеканал Al Jazeera. У МЗС України наголосили, що ця світлина створена за допомогою графічного редактора , щоб створити хибне враження про негативне ставлення міжнародної спільноти до України.
Російська пропаганда часто поширює фейкові графіті з Президентом України, які начебто з’являються на вулицях великих міст по всьому світу. Такі «карикатури» спрямовані на те, щоб створити негативний образ Володимира Зеленського у світі та поширити наратив, що західні суспільства та уряди нібито не підтримують Україну.
Фактчекери Укрінформу вже спростували низку подібних фейків, зокрема про підроблений ролик із графіті проти євроінтеграції України, який нібито був знятий на вулицях Брюсселя та фейкові фото з графіті у Варшаві та Парижі .
Як повідомляв Укрінформ, раніше роспроп поширив відеопідробку про Зеленського на німецькомовну та англомовну аудиторії.
Андрій Оленін