Викрадачам меморіальної дошки Лесі Українки загрожує до 8 років в'язниці

Фото

Столичні поліцейські оголосили підозри двом чоловікам за викрадення меморіальної дошки з музею Лесі Українки.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Києва.

"На початку березня від співробітника музею надійшло повідомлення про те, що з фасаду будівлі на вулиці Саксаганського зник бюст Лесі Українки. Відомості до ЄРДР внесли за ст. 185 (Крадіжка) ККУ. Правоохоронці провели цілий комплекс оперативно-розшукових заходів та затримали за підозрою у скоєнні правопорушення двох мешканців Святошинського району, один із яких раніше судимий за грабіж та зберігання наркотиків", - йдеться у повідомленні.

Як поінформував начальник столичної поліції Андрій Крищенко, було встановлено, що 33-річний та 32-річний кияни викрали меморіальну дошку, розбили її на маленькі шматки та здавали їх у пункти прийому металобрухту.

Читайте також: Викрадення погруддя Лесі Українки є цинічним злочином - Мінкультури

"Одну частку дошки ми вилучили і долучили до кримінального провадження як речовий доказ. Чоловікам вже оголосили підозри у скоєнні злочину за частиною 4 статті 185 Кримінального кодексу України – це крадіжка, вчинена у великих розмірах", - зазначив Крищенко.

Уточнюється, що за рішенням суду на час розслідування зловмисникам обраний запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Одному із чоловіків — цілодобовий домашній арешт, іншому - домашній арешт з 22:00 до 6:00 години. За вчинене чоловікам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Як повідомляв Укрінформ, 3 березня вночі було вкрадено погруддя Лесі Українки з пам'ятною дошкою, яке вже більше 40 років прикрашало  меморіальний будинок у Києві по вул. Саксаганського, 97. Тут з 1899 по 1909 рр. мешкала Леся Українка та її родина, а з 1960 р. працює музей поетеси.

Погруддя письменниці та пам'ятна дошка виконані з бронзи. Автори роботи - скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнащенко - народні художники України, лауреати Національної премії ім. Т. Шевченка. Скульптурна композиція була встановлена в 1971 р. до 100-ліття від дня народження письменниці, що відзначалося на рівні ЮНЕСКО.