Алею Героїв Небесної сотні до Великодня прикрасять паски та писанки

Акція "Великдень для Героїв" відбувається у столиці 2 квітня з ініціативи Національного музею Революції Гідності. Відомі особистості, громадські активісти і всі охочі зібралися, щоб спекти паски та розмалювати писанки, які потім передадуть бійцям в зону проведення АТО.

Про це сказав Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності, вітаючи учасників акції у Львівській майстерні шоколаду, що на вул. Антоновича.  

"Великдень дає відчуття, що ми всі разом, що з нами ті герої, які боролися за Україну і в наш час, і у новітню історію, і в попередні століття. За українською народною традицією, ми всі - одне спільне коло, бо світ - єдиний і немає поділу на живих і мертвих. До Великодня ми традиційно пишемо писанки, випікаємо паски, які прикрасять стелу пам'яті на Алеї Героїв Небесної сотні. Традиційно ми передаємо їх нашим воїнам в АТО", - сказав Пошивайло.

Він розповів, що до участі в акції з написання писанок запросили школярів, зокрема з родин переселенців, Героїв Небесної сотні та воїнів АТО.

"Ми вже підготували понад сотню писанок, які будуть, зокрема, виставлені на Алеї Героїв Небесної сотні, у тому місці, де скоро збудують Меморіал Героям Небесної сотні", - зазначив Пошивайло. 

Тамара Швець, дружина Героя Небесної сотні Віктора Швеця, нагадала, що минулого року вже відбулася така акція з ініціативи музею і цю традицію, вважає вона, треба зберегти. 

Першу паску вимішував міністр культури України Євген Нищук. 

"Акція присвячена загиблим на Майдані і на Сході воїнам. Ми будемо передавати ці паски на Схід", - наголосив він.

Галина Олійник, старший науковий співробітник Національного музею Революції Гідності, керувала процесом, коментуючи його та розповідаючи про традиції випікання пасок у різних областях України. 

"У паски є своя магія. Люди вірили, що як паска підніметься, то в родині все буде гаразд, всі будуть здорові", - зазначила вона. 

Олійник нагадала, що Львівська майстерня шоколаду стала вже традиційним партнером акції, торік вона віддала 100 пасок на фронт.  

Читайте також: На Великдень Софійську площу прикрасить світлодіодна писанка-альтанка

"Цього року як у Львові, так і в Києві ми зробили співочу акцію, до участі запросили співаків і музикантів", - сказала вона.

Зокрема, паску готували співачки Наталка Карпа, Руслана Лоцман, Анжеліка Рудницька. 

Рудницька також анонсувала великий літературно-музичний фестиваль, який скоро проведе Міністерство культури в Авдіївці. Вона закликала охочих передавати україномовні книжки та диски.