Киянам пояснили, чому змінилися суми за опалення
Кияни отримали платіжки за січень, у яких сума за централізоване опалення значно збільшилась у порівнянні з груднем 2018 року, у деяких випадках на 40%-60%.
Енергетики пояснюють це підвищенням на 22,3% тарифу на централізоване опалення і гаряче водопостачання, а також тим, що у січні було помітно холодніше, ніж у грудні. Про це під час прес-брифінгу 14 лютого розповів директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, повідомляє КМДА.
«Переважна кількість споживачів сплачують за даними показників лічильника теплової енергії, тобто за фактичний обсяг спожитої теплової енергії на потреби опалення будинку. Проте, середня температура у січні була на 2 градуси нижча (становила –4,5ºС), ніж середньомісячна температура за грудень минулого року, а це основний чинник, який впливає на обсяги споживання теплової енергії, для забезпечення комфортної температури у житлових приміщеннях із дотриманням норм. Окрім того, з січня 2019 року почав діяти новий тариф (на централізоване опалення і гаряче водопостачання -ред.) У результаті ці два фактори стали причиною збільшення нарахувань у платіжках за опалення. У середньому, сума збільшилась на 40%, а в деяких випадках до 60%, залежно від технічних характеристик будинку», – пояснив Лопатін.
Як підкреслювалося на брифінгу, нарахування споживачам за централізоване опалення відбувається за двома алгоритмами залежно від наявності лічильника теплової енергії.
У будинках, де встановлені теплові лічильники, розподіл здійснюється (відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 630) пропорційно опалювальній площі кожного окремого приміщення в житловому будинку.
«Що стосується будинків, у яких прилади обліку в опалювальний період були у не робочому стані – нарахування споживачам відбуваються за середніми нарахуваннями за минулий опалювальний період, тобто застосовуються фактичні обсяги споживання за попередній опалювальний період», – зазначив Лопатін.
За його словами, такий механізм дозволяє до моменту відновлення роботи приладу обліку виставляти до сплати обсяги теплової енергії, відповідно до фактичної потреби будинку та не виставляти надлишкову сплату.
Нарахування для квартир, які оснащені індивідуальними лічильниками теплової енергії, складаються з двох складових: нарахування відповідно до показань індивідуальних лічильників; а також нарахування за опалення місць загального користування.
У будинках, які не обладнані приладами обліку теплової енергії, застосовується алгоритм за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, що підлягає щомісячному коригуванню виконавцем послуги за фактичною кількістю днів постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря, згідно з умовами Постанови, затвердженої 19 грудня 2015 року, Кабінетом міністрів України № 1037.
Для прикладу був наведений такий розрахунок: за січень 2019 року коефіцієнт відхилення становив 1,2404 (для 31 доби надання послуги), тож нормативний тариф 38,50 грн множимо на коефіцієнт відхилення 1,2404 і отримуємо 47,75 грн/кв. м – плата за 1 кв. м за січень 2019.
При цьому, коефіцієнт відхилення буде різним для різної кількості діб надання послуги з централізованого опалення у січні.
Фото: прес-служба КМДА