У Києві кілька приватних шкіл оштрафують за порушення карантину
У Києві карантинні заходи порушують кілька приватних закладів освіти, які не організували освітній процес у дистанційному режимі з 1 листопада.
Як передає Укрінформ, про це у Facebook повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві.
«Ідеться про наступні заклади: ТОВ «Ліко-школа» (вул. Композитора Мейтуса, 5-А), «Новопечерська школа» (вул. Михайла Драгомирова, 9-Б), заклад освіти ТОВ «Навчально-виховальний комплекс «Мідгард» – Загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садочок» (просп. Академіка Глушкова, 1 корп. 17)», - йдеться у повідомленні.
Зазначені заклади продовжували допускати відвідувачів, зокрема, здобувачів освіти у свої приміщення та проводити навчальний процес в очному режимі.
За результатами контролю на уповноважених осіб усіх згаданих закладів складені адміністративні протоколи за частиною 1 ст. 44.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення – порушення правил щодо карантину людей. Протоколи будуть скеровані до суду. За порушення передбачено відповідальність посадових осіб від 2 до 10 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 34 000 до 170 000 грн). Остаточний розмір штрафу визначить суд.
Також повідомлено Національну поліцію України щодо ознак кримінального порушення за ст. 325 Кримінального Кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням», оскільки такі порушення визначених обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину можуть сприяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед відвідувачів закладу – мешканців Києва та гостей столиці.
Як повідомлялося, робочі групи у складі спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві, районної у місті Києві державної адміністрації, Національної поліції, «Муніципальної охорони» щоденно здійснюють контроль за дотриманням карантинних заходів у столиці.
Наказом Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням» передбачена обов’язкова вакцинація проти COVID-19 працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів та закладів освіти. Працівників, які не щепились проти COVID-19 протягом цього періоду, відстороняють від роботи без збереження заробітної плати.
Освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16 вересня 2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.