У Києві відкрили фотовиставку до Всесвітнього дня боротьби з діабетом

Фото

У Києві біля центрального входу до міської державної адміністрації з нагоди Всесвітнього Дня боротьби з діабетом відкрилася фотовиставка “Діабет – не вирок”.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє КМДА.

“Десять звичайних українців, які живуть із цукровим діабетом, перетворилися на моделей для відомого фотомитця Олександра Мордерера. Майстер зміг створити неповторні образи з використанням цукру як символу міфів, що існують навколо людей з цим захворюванням”, - ідеться у повідомленні.

До Всесвітнього Дня діабету у центрі Києва відкрилася фотовиставка «Діабет – не вирок» / Фото: КМДА

Як зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко, місто вітає ініціативи, ключова мета яких – привернути увагу до такої хвороби як цукровий діабет та змінити стереотипні уявлення про нього.

“Особливо в нинішніх умовах пандемії, коли постійний стрес, неактивний спосіб життя та незбалансоване харчування, викликані карантинними обмеженнями, можуть сприяти збільшенню захворюваності на діабет. В умовах пандемії COVID-19 місто вживає максимум зусиль, аби не допустити цього”, – підкреслила Старостенко.

За її словами, минулого року у столиці було зареєстровано понад 85 тисяч хворих на цукровий діабет, цьогоріч зафіксовано вже майже 3 тисячі нових випадків.

“Що найгірше – зростає кількість інсулінозалежних пацієнтів. Держава забезпечує їх безоплатними інсулінами. Водночас місто у рамках цільової програми “Здоров’я киян” також намагається максимально підтримати хворих на діабет – забезпечує їх тест-смужками для контролю рівня глюкози у крові, закуповує витратні матеріали до експрес-аналізаторів для вимірювання глікованого гемоглобіну, інсулінові помпи та витратні матеріали до них”, – заявила Старостенко.

“Найпоширеніший міф про цукровий діабет – це зв’язок із цукром як продуктом, хоча він насправді не має стосунку до хвороби та не викликає її. Навпаки, діабетики часто носять із собою щось солодке. Це необхідно для екстреної допомоги у разі різкого зниження рівня глюкози в крові, через що можна впасти в кому. Таких міфів дуже багато. Завдяки нашому проєкту ми зможемо розповісти людям, що своєчасна діагностика рятує життя, а діабет – не вирок. І наші герої – яскравий приклад повноцінного життя із діагнозом. А використання на фотографії цукру – задум фотохудожника, щоб провести аналогію з найпоширенішим міфом”, - наголосила голова Асоціації лідерів сталого розвитку, що реалізувала проєкт, Олена Зубарєва.

Виставка триватиме з 12 до 22 листопада біля центрального входу до КМДА (Хрещатик, 36).

Як повідомлялось, 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом. Уперше він був проведений Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я 14 листопада 1991 року, а з 2007-го Всесвітній день боротьби з діабетом проводиться під егідою ООН. Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини.

Фото: kyivcity.gov.ua