У День пам’яті та примирення у Києві відкрилася виставка «Україна. Війна в Європі»
У Києві на Контрактовій площі 8 травня відкрилась виставка «Україна. Війна в Європі».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.
«Мета виставки – не тільки зафіксувати за допомогою конкретних фактів злочини, які зараз роблять російські війська на території України, а й дати посил в Європі. Тому що така сама виставка різними мовами буде в різних європейських містах. І показати, коли розпочалася підготовка до цієї війни і чому вона змогла відбутися в Європі з їхнім гаслом «Ніколи знову!». На жаль, війна знову повторюється. І ми повинні про це говорити вголос для того, щоб перемогти у цій війні, з одного боку, для того, щоб розповісти про злочини росіян, з іншого. І так само сказати, що перемогли тоді – переможемо і зараз!» - зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
«Виставка розповідає про сучасну російсько-українську війну. Банерну експозицію також зможуть побачити у Литві, Польщі, Німеччині та Бельгії. Європейці мають знати справжнє обличчя росії й усвідомити загрози, які йдуть від неї всьому людству, аби допомогти Україні захистити і себе, і Європу», – йдеться в повідомленні.
Як зазначає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, сьогодні увесь світ бачить, до чого призвели сакралізація війни, підміна понять та маніпуляції про Другу світову з боку рф.
«У самому центрі Європи обстрілюють міста ракетами, вбивають мирне населення, знищують культуру. Україна продовжує боротися щодня проти ворога і відстоювати демократичні та європейські цінності. Це має усвідомити кожен. І виставка «Україна. Війна в Європі» якраз покликана поширювати правду про злочини рашистів на нашій території», – коментує Ткаченко.
Він провів паралель між нинішньою війною і Другою світовою, зазначивши, що нині так само спрацювала ідеологема гітлера стосовно заперечення права інших націй на вільне існування, а також погрози, що «от на нас зараз нападуть, тому нападемо першими».
«Вони ідуть один в один із заявами нинішньої реінкарнації гітлера у вигляді путіна. Навіть було підготовлено, в тому числі, Інститутом національної пам’яті, конкретні цитати, які гітлер говорив перед тим, як напасти на ті чи інші країни, і які один в один повторював путін перед початком і впродовж цієї війни з Україною», - зауважив Ткаченко.
Відвідувачі виставки в європейських містах зможуть дізнатися про передумови та причини вторгнення російської федерації на українську землю, а також про героїчний спротив українського народу.
Експозицію можна буде побачити 9 травня – у Вільнюсі (Литва) та Варшаві (Польща); 16 травня – в Берліні, Бамберзі та Франкфурті (Німеччина), пізніше у Брюсселі (Бельгія) та інших європейських містах.
Виставку створив Український інститут національної пам’яті на замовлення Міністерства культури та інформаційної політики України та за підтримки Міністерства закордонних справ України, Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти і Штабу порятунку спадщини.
Партнери за кордоном: Литовський інститут історії, Центр історичних досліджень Польської академії наук в Берліні, Інститут Пілецького в Берліні, громадська організація Bildungsverein Freundschaft kennt keine Grenzen e.V., Музей історії Польщі.
8 травня в Україні відзначається День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни.