Більш як місяць жила у метро, дбаючи про киян - Кличко показав історію чергової по станції

Фото, відео

Мер Києва Віталій Кличко показав історію працівниці метрополітену, яка більш як місяць жила і працювала на станції метро, дбаючи про мешканців столиці.

Як передає кореспондент Укрінформу, відеоісторію про це Віталій Кличко опублікував у Фейсбуці.

«Продовжую розповідати про #ЛюдиТвогоКиєва. Про тих киян, які роблять все, аби наше місто ставало комфортною, гарною і безпечною європейською столицею. Сьогодні – історія про жінку, від чиєї роботи у перші місяці широкомасштабної агресії росії залежали комфорт та безпека тисяч киян. Яка не залишила Київ та більше місяця прожила на станції столичного метрополітену «Лук‘янівська». – Коли та виконувала функцію укриття, а мешканці столиці були вимушені ховатися на станції від ракетних ударів по місту. Це історія про 38-річну чергову станції метро «Лук’янівська» Марію Чернегу», – написав мер.

Він розповів, що в перший день широкомасштабного вторгнення росії в Україну Марія не злякалася та попри те, що живе у Чернігівській області, поїхала на свою зміну на роботу в Київ. І працювала більше місяця на глибині 90 метрів під землею – в укритті – на станції «Лук’янівська».

Водночас, крім звичної роботи чергової по станції, - прийом та відправка потягів, допомога маломобільним пасажирам, підтримка зв'язку з іншими станціями метро "зеленої гілки", - жінка допомагала організовувати життя киян у підземці, роздавала гуманітарну допомогу, їжу, слідкувала за порядком та безпекою на станції.

Також під час чергування Марії стався й ракетний удар поруч зі станцією 15 березня, в результаті якого був частково пошкоджений вестибюль "Лук'янівської". Тоді станцію закрили на декілька днів для усунення пошкоджень.

Як повідомлялося, у Києві на станції метро “Золоті ворота” пройшли безпекові тренінги для громадян із низки питань, зокрема — щодо дій під час повітряної тривоги та щодо того, як надавати першу домедичну допомогу у різних обставинах.

Фото з сайту: kyiv.klichko.org