У Києві з'явилася меморіальна дошка академіку Книшову
Меморіальну дошку видатному українському кардіохірургу академіку Геннадію Книшову відкрили у Києві.
Про це йдеться в пресрелізі Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова АМН України, який є у розпорядженні Укрінформу.
Зазначається, дошку встановлено у Голосіївському районі Києва на будівлі за адресою вулиця Г.Книшова, 6 (колишня Амурська).
«Ми вшановуємо пам’ять нашого вчителя, друга, наставника. Геннадій Книшов був легендарною людиною, яка дуже багато зробила для становлення кардіохірургії в Україні. Книшов очолив інститут після Амосова. І це непросто, коли тебе постійно порівнюють з корифеєм. Але Геннадію Васильовичу усе вдалося. Він вивів наш інститут на європейський рівень. Заклад став одним з найкращих в Україні», - сказав директор Інституту серцево-судинної хірургії ім.М.М.Амосова Василь Лазоришинець.
Геннадій Книшов з 1989 по 2005 рік очолював Національний інститут серцево-судинної хірургії ім.Н.М. Амосова. Він створив кардіохірургічну школу, яка охоплює всі напрямки серцево-судинної патології і забезпечує прогресивний розвиток кардіохірургічної допомоги.
Вперше в Україні академік Книшов запровадив низку новітніх методів у галузі кардіохірургії. Серед них - аортокоронарне шунтування при ішемічній хворобі серця, хірургічна корекція складних і злоякісних порушень ритму серця.
Під його керівництвом вперше запроваджена методика штучного підвищення температури тіла хворого і доведена її роль як пускового механізму стимуляції імунітету пацієнта при інфекційному ендокардиті. За цією методикою прооперували тисячі пацієнтів, яких до цього вважали безнадійними.
Також успішно велися унікальні фундаментальні розробки з анатомії та електрофізіології серця.
У 2004 році за визначні заслуги перед Україною, розвиток медичної науки, створення національної кардіохірургічної школи, багаторічну самовіддану працю Геннадію Книшову присвоїли звання Героя України.