Суспільне консервує телецентр «Олівець»

Суспільне мовлення консервує приміщення Київського телецентру «Олівець» на період воєнних дій.

Про це повідомив член правління Суспільного мовлення, відповідальний за операційну діяльність, Родіон Кочубей, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Суспільного.

Як зазначається, таке рішення правління прийняло через безпекові ризики висотної будівлі, а також з метою мінімізації енерговитрат та заощадження бюджетних коштів.

«Одні з перших ракетних ударів були по Київській телевежі, що розташована поряд з “Олівцем”, внаслідок чого він також зазнав пошкоджень. Питання залишатися там чи ні — не стояло. Варто враховувати, що “Олівець” — це 24-поверховий хмарочос, де під час повітряної тривоги відключаються ліфти. До бомбосховища треба спускатися пішки тривалий час, що також небезпечно для людей", - зазначив Кочубей.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення працівники Сусупільного не поверталися до “Олівця”, а перейшли до інших локацій та офісів.

"Зараз частина людей працює в місці, з якого починалась історія української телерадіокомпанії — в історичній будівлі на Хрещатику. Частина працює у Будинку звукозапису... Також значна частина працює за можливості дистанційно і в офісах у різних регіонах країни", - сказав член правління.

За його словами, друга причина консервації «Олівця» пов’язана з питанням енергетичної безпеки та економією ресурсів. «“Олівець” має автономне опалення. Станом на сьогодні ми виходимо з мінімальних об’ємів споживання газу, потрібних для збереження функціонування комунікацій будівлі. Температурний режим буде на рівні 7-10 градусів. Працювати за таких умов неможливо», — заявив він, додавши, що обладнання перенесено до інших локацій.

Крім того, Кочубей зауважив, що цьогоріч у Суспільного був бюджет виживання, коли фінансування виділено лише на декілька статей, серед яких значну частку становить оплата комунальних послуг.

«Щорічно лише на обслуговування та утримання “Олівця” йде понад 100 млн грн, що включає комунальні витрати, податок на землю, видатки на персонал. Верховна Рада ухвалила фінансування Суспільного на наступний рік на рівні 1504 млн грн, що на 367 млн менше, ніж цьогорічний бюджет. Зрозуміло, що за таких умов маємо опрацьовувати різні варіанти заощадження бюджетних коштів і шукати можливості для вироблення контенту», - сказав він.

Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.

Читайте також: У Херсоні зникло пропагандистське мовлення і почало ловити «Суспільне»

Як повідомлялося, Суспільне мовлення подало заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через обстріли телевеж.