У столиці провели навчання з протидії наслідкам повені
У столиці пройшли навчання сил цивільного захисту для оперативного виконання завдань під час повені.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, це пов’язано з підвищеним масштабом весняного водопілля та збільшенням рівня води у річці Дніпро.
До навчань були залучені 120 представників рятувальних служб та комунальників. Серед них працівники ДСНС, КП “Плесо”, КК «Київавтодор»; КП «Київпастранс», Київської служби порятунку, Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва, Київської міської організації Товариства Червоного Хреста України тощо.
За умовами навчань, проходження водопілля супроводжується виходом води на заплаву та утриманням води на ній, що є природним процесом.
На семи навчальних місцях учасники відпрацювали: розгортання штабу; проведення рятувальних робіт щодо зняття з плавзасобу, що дрейфує, потерпілих від повені; надання екстреної медичної допомоги потерпілим; вилучення з дна водойми затонулого човна; проведення робіт з відкачування води із підтопленого об’єкту; проведення робіт щодо інженерного захисту території від підтоплення - будівництво дамби мішками з піском.
Мета навчання – перевірка повноти і реальності розроблених планів реагування органів управління і сил цивільного захисту щодо виконання завдань із організації і проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій на водних об’єктах. А також вдосконалення навичок взаємодії підрозділів із запобігання та ліквідації наслідків метеорологічних надзвичайних ситуацій під час повені і паводків.
Директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук зазначив, що за інформацією Гідрометцентру, пік весняного водопілля очікується з 22 квітня, рівень води може доходити відмітки 800 см над «0» (або 95.0 м БС).
“Раніше ми мали штучне регулювання рівня Дніпра на території Києва, тому що працював каскад ГЕС до Чорного моря, який давав можливість за рахунок Київської, Канівської, Каховської ГЕС у штучному режимі тримати рівень Дніпра. Але у зв'язку з військовими діями і агресією росії ми маємо пошкодження на Каховській ГЕС, яка не працює в повному режимі, тому порушується весь цикл технологічних робіт всіх ГЕС”, - сказав Ткачук.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, зараз у Києві під загрозою підтоплення знаходяться 6 районів - Голосїївський, Дарницький, Деснянський, Дніпровський, Оболонський та Подільський.
“Що стосується прогнозів, то зараз розслаблятися ще не можна. Сьогодні рівень Дніпра збільшився на 4 сантиметри. Загалом загроза підтоплення зберігатиметься протягом тижня”, - зауважив Пантелеєв.
Як повідомляв Укрінформ, Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про подальше підвищення рівнів води в річках 19-21 квітня та затоплення заплав, територій населених пунктів у Чернігівській, Київській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській і можливе затоплення заплавних ділянок у Запорізькій області.