У Києві на сьогодні є понад 4 тисячі укриттів цивільного захисту

У Києві на сьогодні є понад 4 тисячі укриттів цивільного захисту

У Києві на сьогодні є 4014 укриттів цивільного захисту, серед яких - 3 393 цокольних та підвальних приміщень.

Як передає Укрінформ, про це Київська міська військова адміністрація повідомляє у Телеграмі.

“Станом на перше січня 2023 року фонд захисних споруд цивільного захисту збільшено на 398 укриттів. Тобто, на сьогодні районними в місті Києві держадміністраціями сплановано використання 4014 укриттів (3393 – цокольні та підвальні приміщення, 364 – підземні автопаркінги, 211 – підземні переходи, 46 – підземні приміщення метрополітену)”, - йдеться у повідомленні. 

У КМВА зауважили, що закритті укриття цивільного захисту - це не системна проблема Києва, а точкові питання, які будуть вирішуватися на місцях. Такі об’єкти будуть виявлятися і до них забезпечуватиметься безперешкодний доступ.

Начальник КМВА Сергій Попко підкреслив, що ворог ледь не щодня здійснює повітряні атаки на Київ. А під час однієї з таких атак адміністрація виявила проблему, що не всі укриття відкритті для киян. Він вважає, що під час війни, коли ворог здійснює масовані повітряні атаки, закрито укриття, до яких немає доступу для киян – це злочин.

Читайте також: З понеділка під час тривоги громадський транспорт довозитиме пасажирів до найближчого укриття

“Тому під час засідання Ради оборони я визначив завдання структурним підрозділам – виявити такі проблеми та зробити все аби, щоб ці споруди, які використовується як укриття працювали. Наше найголовніше завдання – це безпека і здоров’я киян. Тому ми за це воюємо і наближаємо мир в Україні після нашої перемоги”, – заявив Попко під час огляду споруд цивільного захисту в Дарницькому районі Києва. 

Це було ініційовано військовою адміністрацією після численних скарг киян. В присутності журналістів Попко разом з директором Департаменту муніципальної безпеки Романом Ткачуком оглянули укриття різної форми власності та відповіли засобам масової інформації на всі безпекові питання.

У випадку якщо укриття закрите, громадяни можуть зателефонувати за номерами: “101” або ж “1551”. Рятувальники приїжджатимуть та відкривають укриття власноруч.

Як повідомляв Укрінформ, за цей тиждень до Київської міської військової адміністрації надійшло 22 скарги щодо зачинених укриттів під час повітряних тривог.

pixel