У Києві відбулася хода «Чекаємо додому героїв Маріуполя»
У Києві у суботу відбулася хода «Чекаємо додому героїв Маріуполя».
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, хода розпочалася в парку ім. Шевченка.
Учасники акції пройшли бульваром Шевченка, Хрещатиком до Майдану Незалежності.
Участь в акції взяли кілька сотень членів родин бійців Маріупольського гарнізону, військових, ветеранів.
"Є публічні дані, що близько 2,5 тис. захисників Маріуполя вийшли. Ми можемо констатувати, що понад 500 захисників Азовсталі вдалося повернути з російського полону. Ця робота триває, працює Координаційний штаб з питань поводження з полоненими, це окреме завдання і темп, яка в фокусі уваги Президента. Вся країна працює. Результати обов'язково будуть. Робота не зупиняється, і паралельно йде процес підготовки декількох обмінних операцій. Добрі новини будуть", - сказав у коментарі Укрінформу представник ГУР МОУ Андрій Юсов.
Як зазначила на акції мати загиблого захисника Владислава Литвиненка Віра Литвиненко, гарнізон Маріуполя відтягнув на себе майже втричі переважаючі сили ворога. Проти них було використано всі можливі види озброєння - фосфорні, протибункерні бомби.
"Вони мали свої мрії, свої плани на майбутнє, вони хотіли жити. Багато хто з них не встигли створити родини, народити своїх дітей, вони дуже хотіли жити, але не пошкодували життя заради нас, вони виграли час для країни. Ми маємо пам'ятати про їх найвищий ступінь самопожертви - віддати життя заради Батьківщини", - сказала Віра Литвиненко.
Вона закликала підписати петицію про вшанування пам'яті полеглих бійців, які захищали Маріуполь та Азовсталь.
Учасники акції вшанували загиблих хвилиною мовчання.
Також у суботу, 20 травня, о 18:00 в Українському домі відбудеться вистава «Азовсталь. Голоси» для власників квитків. На Софійській площі відкриється інсталяція-символ стійкості та віри наших військовополонених із «Азовсталі».
Окрім того, пам'ятні заходи пройдуть в Броварах, Львові та Черкасах.
Як повідомлялося, родичі захисників "Азовсталі" наполягають на закріпленні в законодавстві України статусу військовослужбовців, звільнених з полону, аби сформувати культуру поводження з військовополоненими та порядок їхньої реабілітації.
Протягом року до України вдалося повернути близько 500 захисників "Азовсталі", ще близько 2 000 досі перебувають у російському полоні.