У Музеї історії Києва відкрилася виставка «Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво»
У Музей історії Києва відкрилася виставка "Маріуполь. Фільтрація #НаЖиво" про фільтраційні заходи у тимчасово окупованому місті.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Цією виставкою ми хочемо привернути увагу всього світу до того, що й зараз відбувається в нашому місті - фільтраційні заходи не припиняються, бо окупанти шукають все українське і робитимуть це до тих пір, поки все не винищать», - сказав перший заступник міського голови Маріуполя Михайло Когут.
«Проєкт важливий не тільки для маріупольців, які відчувають біль через те, що їм випало пережити. Він важливий для киян, які мають відчути, збагнути та усвідомити, через що доводиться проходити людям, аби залишитися українцем на своїй землі», - сказала генеральний директор Музею історії міста Києва Діана Попова.
Захід відкрили актори авторського театру «Концепція», які зіграли уривок із п'єси «Життя переселенське». Артисти, зокрема, показали, якими принизливими були обшуки на російських блокпостах для українців, які намагалися виїхати з окупованого Маріуполя.
Актор Дмитро Гриценко зазначив, що «примусові перевірки громадян України», як це називають окупанти, відбуваються не тільки на блокпостах, а й на вулиці, у житлових приміщеннях. Це передбачає допити, обшуки, роздягання, збір особистих речей, перевірку відбитків. «Побиття, знущання та викрадення людей - все це і є фільтрація», - наголосив він.
Виставка триватиме до 6 серпня.
Як повідомляв Укрінформ, Національна поліція зафіксувала 27 фільтраційних таборів і в’язниць на тимчасово окупованих територіях України.
Фото: Stringer, Anadolu Agency