Як легко і швидко вибрати телефон на Android: ключові критерії

Реклама

Ядерність і частотні характеристики процесора, розмір діафрагми камери, термо дизайн, технології обробки графіки — «високі матерії» для людини, яка не цікавиться смартфонами на рівні заліза.

Вдаватися в них зовсім не хочеться: це складно, довго і не завжди зрозуміло. Якщо потрібно вибрати модель тут і зараз, можна піти простішим шляхом. 

Виробник

На відміну від IOS-девайсів, які є ексклюзивом Apple, Андроїд-пристрої представлені різними виробниками. Серед них є бюджетники, середнячки та універсали. Останні — найцікавіші, бо виготовляють смартфони з усіх цінових категорій.

Один з найкращих представників «касти» Android — бренд Самсунг. В його асортименті кілька лінійок: преміальна S, екстравагантні Fold та Flip, недорогі А та М.

Багато привабливих пропозицій — від Xiaomi. Цей бренд стартував у низькому сегменті, а з часом «замахнувся» й на потужні флагмани з купою передових фішок. 

Blackview втілює стильний мінімалізм в дешевих моделях та експериментує з захищеними «середнячками».

OnePlus знається на якісних камерах і вишуканих дизайнах, має високі заводські стандарти.

Розмір діагоналі

Фаблет або не фаблет — ось що важливо. Телефон Android з велетенським екраном (понад 6,5 дюймів) потрібен для геймінгу та перегляду мультимедійного контенту. Також важлива частота оновлення. Ідеально, якщо вона адаптивна — до 120 Гц.

6,1-6,4” — для роботи, навчання, спілкування. Керування однією рукою — значна перевага, якщо доводиться багато працювати у текстовому редакторі та листуватися. До 6 дюймів — для тих, хто так і не зміг звикнути до так званих «планшетофонів». 

Кількість оперативної пам’яті

Якщо замало оперативки, смартфон гальмує: повільно завантажує програми, «вилітає» з них. Допустимий мінімум становить 4 Гігабайти. Його достатньо, якщо навантаження помірні. 

Для комбінованого стилю експлуатації потрібно хоча б 6 гігабайтів, щоб запускати ресурсомісткий софт. А під важкі задачі — не менше 8, але й 12 гігабайтів зайвими не будуть.

Місткість батареї

Візитівкою пристроїв на OS Android є оптимізовані акумулятори високої енергомісткості. Що більша стоїть батарея, то на довшу автономну роботу можна розраховувати. 4000 мАг — нижня межа, за якої телефон непогано тримає заряд. Якщо ж говорити про зразкову автономність — її демонструють девайси на 5000-7000 мАг. 

Постійна пам’ять

На якому обсягу постійної пам’яті зупинитися — залежить від індивідуальних користувацьких звичок:

  • 64-128 Гігабайт — ознака «дзвонилки», більше орієнтованої на онлайнові задачі;
  • 256 гігабайтів — базова місткість, яка вважається оптимальною для середньостатистичного юзера;
  • 512 гігабайтів — якщо у смартфона просунута камера з високою роздільністю та підтримкою фільмування в 4К;
  • 1 Терабайт — для всього й одразу, ще й на довгу перспективу. Швидко «забити» такий накопичувач складно. 

Дизайни різняться. Головні відмінності — це рельєф спинки, розташування клавіш, основний колір, формфактор задньої камери. Якщо потрібен мінімалістичний і лаконічний пристрій для роботи й ділової комунікації, варто придивитися до мобільників в чорних і білих корпусах. Для розваг і мультимедійних функцій доречний яскравий гаджет з помітним декором.