РФ привчає світ до ракетних ударів. Недалеко й до ядерного - Турчинов

Масований ракетний удар, якого завдала ударна корабельна група Каспійської флотилії ЗС РФ по цілях на території Сирії, значно загострює ситуацію в зоні ведення бойових дій, а також може спровокувати глобальний ядерний конфлікт. 

Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов. 

"Такі дії РФ - реальний і дуже небезпечний крок у напрямку провокування глобального військового конфлікту з можливим використанням ядерної зброї", - заявив Турчинов.

Він нагадав, що з акваторії Каспійського моря корабельною ударною групою Каспійської флотилії у складі сторожового корабля "Дагестан", флагмана "Гепард", малих ракетних кораблів "Град Свіяжськ", "Углич" та "Великий Устюг" завдано масованого ракетного удару по цілях на території Сирії в провінціях Ракка, Ідліб, Алеппо.

"Всього здійснено 26 пусків крилатих ракет морського базування типу (КРМБ) 3М14 з універсального корабельного комплексу "Калібр-НК", - зазначив секретар РНБО, наголосивши, що вперше в історії ВМФ РФ застосували крилаті ракети морського базування 3М14 у бойовій обстановці. "Раніше вони запускалися тільки під час випробувань та навчальних стрільб", - додав Турчинов.

За його словами, застосування Збройними силами РФ крилатих ракет для ураження об'єктів на території Сирії не можна пояснити військовою доцільністю, "тому що уражені цілі були в зоні досяжності російських літаків".

"Мета Москви - продемонструвати міжнародній спільноті рішучість та здатність російської армії застосовувати потужну ракетну зброю", - заявив він, наголосивши, що ці ракети здатні нести також ядерний боєзаряд.

"Зі звичайним зарядом ракета здатна влучити в ціль на дистанції понад 1,5 тис. км, з ядерним - понад 2600 км. Маса боєзаряду однієї ракети складає 400 кілограмів", - пояснив він. 

На думку секретаря РНБО, використання подібної зброї створює надзвичайно небезпечний прецедент, "привчаючи міжнародне співтовариство до пасивного спостереження за бойовим застосуванням ракет, здатних нести ядерний боєзаряд".