Голова ЦВК про зірвані вибори: Це може вирішити тільки Рада
Чинне законодавство не передбачає інших механізмів завершення вже розпочатого виборчого процесу, крім проведення голосування та встановлення результатів виборів. Наразі тільки Верховна Рада може створити юридичний механізм для реалізації виборчих прав мешканців Маріуполя і Красноармійська Донецької області.
Про це під час зустрічі з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, послом Канади Романом Ващуком, послом Великої Британії Джудіт Гоф та директором Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Пітером Ербеном заявив голова ЦВК Михайло Охендовський, інформує прес-служба Центрвиборчкому.
Зокрема, він підкреслив, що закон «Про місцеві вибори» не передбачає способу дій виборчих комісій у ситуаціях, які відбулися з виборами у Маріуполі та Красноармійську. При цьому зрив голосування у Маріуполі та Красноармійську голова ЦВК пояснив системною протизаконною бездіяльністю окремих членів Маріупольської міської та Красноармійської міської виборчих комісій, які відмовилися передати виборчі бюлетені 213 дільничним виборчим комісіям у Маріуполі та 37 ДВК у Красноармійську.
Голова ЦВК наголосив, що в обох випадках - Маріуполя і Красноармійська - подальшу юридичну оцінку суспільно-небезпечних наслідків протиправної бездіяльності окремих членів відповідних міських виборчих комісій неодмінно мають дати правоохоронні органи, до яких вже звернулася Центральна виборча комісія.
Охендовський також зауважив, що наразі тільки Верховна Рада повинна створити спеціальний юридичний механізм, щоб дати виборцям Маріуполя та Красноармійська можливість реалізувати їхні виборчі права.
«Будь-який виборчий процес, який вже розпочався, обов'язково повинен завершитися голосуванням і встановленням результатів виборів. Зрив голосування внаслідок протиправної бездіяльності окремих членів міських виборчих комісій не змінив юридичного статусу кандидатів, які були висунуті на відповідних виборах. У свою чергу, відсутня і юридична можливість завершити розпочаті виборчі процеси без проведення голосування та встановлення результатів виборів», - зазначив він.
Як повідомили у прес-службі ЦВК, цю думку голови Центрвиборчкому підтримали усі присутні на зустрічі посли іноземних держав, підкресливши при цьому, що такий підхід повністю відповідає міжнародним виборчим стандартам.