У Раді "не знають", чому Савченко не ходить на засідання

Обрана народним депутатом військовослужбовець Надія Савченко, яка незаконно утримується в РФ, відсутня на засіданнях Верховної Ради "з невідомих причин".

Саме таке формулювання міститься на сайті парламенту в графі про народного депутата "Савченко Надія Вікторівна".

Так, станом на четвер, 24 грудня ц.р. на пленарних засіданнях Савченко, яка набула депутатських повноважень 27 листопада 2014 р., за даними реєстрації депутата за допомогою електронної системи була відсутня - 133 рази.

За даними письмової реєстрації: "відсутня з невідомих причин" - 132 рази (засідання від 24 грудня ц.р. ще не враховано). При цьому, у розділі міститься формулювання "відсутня з поважних причин", однак в графі навпроти нього стоїть цифра "0".

Зауважимо, що "відсутня з невідомих причин" Савченко водночас була одним з авторів законопроекту "Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення у строк покарання)", який був прийнятий 26 листопада та набув чинності сьогодні, 24 грудня.

Крім того, від Савченко 19 червня 2015 року зареєстрований депутатський запит на адресу глави МЗС Павла Клімкіна "щодо надання інформації про вжиті заходи стосовно захисту громадян України, які незаконно ув'язнені та утримуються на території Російської Федерації".

Нагадаємо, Надія Савченко, доброволець батальйону "Айдар", на дострокових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року була обрана по загальнодержавному багатомандатному округу від політичної партії  ВО "Батьківщина", будучи у виборчому списку під № 1.

Савченко є членом Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони та членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Як відомо, військовослужбовець ЗСУ Надія Савченко потрапила у полон проросійських бойовиків з т.з. "ЛНР" 17 червня 2014 року біля м.Щастя (Луганська область). Через декілька днів після полону вона була незаконно та силоміць вивезена на територію РФ. Там Савченко було висунуто сфабриковане звинувачення у "вбивстві" двох співробітників російського телебачення, які влітку минулого року незаконно знаходилися під Луганськом, надаючи інформаційну підтримку бойовикам, а також у нібито замаху на вбивство групи бойовиків і незаконному перетині російського кордону.