#FreeSavchenko: ЄС отримав лист із 36 тисячами підписів

Лідери ЄС Дональд Туск та (Президент Європейської ради), Жан-Клод Юнкер (голова Європейської Комісії) і Мартін Шульц (Президент Європейського парламенту) отримали лист-звернення про звільнення української льотчиці Надії Савченко.

Про це "Європейській правді" повідомили організатори кампанії.

За їх інформацією онлайн-петицію підтримали вже 36 тис. осіб з більш ніж 26 країн. Серед них понад 400 провідних особистостей (Нобелівських лауреатів, письменників, професорів, політиків, громадських діячів, філософів, художників).

Серед підписантів відповідної петиції Світлана Алексієвич (лауреат Нобелівської премії з літератури, Білорусь), Томас Венцлова (письменник, Литва-США), Ельфріда Єлінек (лауреат Нобелівської премії з літератури, Австрія), Маркус Мекель (екс-глава МЗС Німеччини), Гі Верхофстадт (президент Групи Альянс лібералів і демократів за Європу в Європейському парламенті, колишній прем'єр-міністр Бельгії), Віктор Шендерович (письменник, Росія), Агнешка Холланд (режисер, Польща), Михайло Епштейн (професор кафедри теорії культури та російської літератури, Університет Еморі, Атланта (США)), Єжи Бузек (екс-прем'єр Польщі та колишній президент Європарламенту), Рефат Чубаров (Голова Меджлісу кримськотатарського народу, Президент Всесвітнього конгресу кримських татар) та інші.

Вони закликали європейських лідерів "вжити надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко, громадянки України, викраденої і поміщеної у в'язницю на понад 20 місяців в Російській Федерації" і прийшли до висновку, що "наша здатність врятувати її життя буде перевіркою ефективності міжнародної дипломатії і нашої відданості європейським цінностям".

Ініціативу збору підписів під відкритим листом було запущено групою польських та українських інтелектуалів в суботу 5 березня.

Протягом лише одного дня було зібрано понад 5 тисяч підписів.

Приєднатися до ініціативи можуть всі охочі – підписати відкритий лист можна за адресою.

Як відомо, Надія Савченко оголосила сухе голодування 3 березня, після того, як суд не дав їй виступити з останнім словом і переніс засідання на 9 березня.

При цьому Савченко заборонила годувати себе силоміць, однак, як пояснювали адвокати, за російським законодавством їй не можуть дозволити померти.