Виборів під обстрілами не буде - Гройсман про Донбас
Голова ВР Володимир Гройсман у вівторок обговорив ситуацію на Донбасі та виконання Мінських домовленостей з доповідачем Комітету ПАРЄ з юридичних питань і прав людини Марілуїз Бек та доповідачем Комітету з політичних питань і демократії Крістіною Зеленковою.
Про це повідомляє прес-служба українського парламенту.
"Голова Верховної Ради поінформував, що ситуація на Донбасі залишається складною, незважаючи на оголошений "режим тиші". Зокрема, з початку 2016 року порівняно з груднем минулого року значно зросла кількість обстрілів українських військових",- йдеться у повідомленні.
Керівник парламенту наголосив, що Україна віддана виконанню Мінських домовленостей.
"Так, Верховна Рада ухвалила низку необхідних законодавчих рішень. У той же час "з боку Росії немає рішучості щодо виконання Мінських угод" та взятих на себе зобов'язань", - зауважив Гройсман.
"Наше завдання - домагатися виконання Мінських угод і виводу російських сил та підтримуваних нею бойовиків за межі території України", - наголосив Голова ВР.
Керівник парламенту також зазначив, що вибори на Донбасі мають бути демократичними та вільними і мають відбутися лише за українським законодавством після виводу Росією військ.
"Беззаперечно, треба підвищити роль ОБСЄ у цьому процесі, відновити контроль над кордоном, провести демократичні місцеві вибори. Ми усі це підтримуємо. Але ми не можемо проводити вибори під обстрілами, без дотримання українського законодавства, у присутності російських озброєних військ і їхніх прибічників, і без участі українських політичних партій", - наголосив Гройсман.
Керівник ВР також підкреслив, що незважаючи на складну політичну ситуацію в країні, парламент демонструє здатність приймати рішення. "Маючи виклики як усередині, так і зовні робимо все для того, щоби шляхом дипломатичних перемовин врегулювати політичну кризу і подовжити реформи в Україні та нашу європейську інтеграцію", - зазначив Гройсман.
У свою чергу, доповідачі Комітетів ПАРЄ Бек та Зеленкова зазначили, що Україна має продовжувати в подальшому виконання Мінських домовленостей та засвідчити готовність ухвалення необхідних рішень після виконання своїх зобов'язань Російською Федерацією.