До справи Шеремета долучили матеріали прослуховування співробітників Укрправди
Національна поліція долучила до справи про вбивство журналіста Павла Шеремета матеріали про прослуховування співробітників інтернет-видання "Українська правда".
Про це виданню повідомив речник Національної поліції Ярослав Тракало.
"Після скоєння резонансного злочину – вбивства Павла Шеремета, звичайно було спілкування правоохоронців зі співробітниками "Української правди", зокрема і з головним редактором Севгіль Мусаєвою", - сказав він.
"Вона справді передала конверт з матеріалами, які, на її думку, можуть мати стосунок до злочину. Вона зазначила, що цей конверт підкинув невідомий за кілька місяців до вбивства Павла Шеремета. До речі, тоді з відповідною заявою щодо знахідки до Нацполіцїі ніхто не звертався", - зазначив Тракало.
"Оскільки голова Нацполіції Хатія Деканоідзе не є процесуальною особою у цій справі, а відповідно допитати Севгіль не могла, ці матеріали, – які є аналітичною довідкою-компіляцією матеріалів, що стали предметом розслідування УП, – були долучені до матеріалів кримінального провадження щодо вбивства Павла Шеремета", - зазначив він.
Тракало додав, що після передачі матеріалів Мусаєва була допитана слідчими в рамках розслідування справи.
"Вчора Севгіль була допитана повторно. Вперше вона була допитана одразу після передачі матеріалів", - уточнив він.
Водночас, як розповіла Мусаєва, "перший допит був поверхневий, швидше ознайомлювальний".
"Вчора мене вже достатньо докладно допитували на предмет, чи були опубліковані розслідування, про які йдеться в матеріалах, через які засоби комунікації відбувалося спілкування між співробітниками УП", - сказала Мусаєва.
Раніше Мусаєва повідомила, що передала в Нацполіцію матеріали, які свідчили, що розмови співробітників "Української правди", зокрема вбитого Шеремета, прослуховувались.
Шеремет, один із керівників "Української правди", трагічно загинув уранці 20 липня в результаті вибуху авто керівника видання Олени Притули, в якому він перебував.
Генпрокурор Юрій Луценко назвав основною версією вбивства Шеремета помсту за його професійну діяльність.
Протягом останнього місяця поліція не розголошує жодної інформації, заявляючи, що це може нашкодити слідству.