Деніель Байєр, постійний представник США при ОБСЄ
Питання поліцейської збройної місії на Донбасі треба вирішувати по ситуації
- Ми розраховуємо на співпрацю з австрійським головуванням та іншими державами-учасниками в питанні підвищення ефективності СММ і гарантуванні того, що вона отримає інструменти, ресурси та політичну підтримку, які їй необхідні для виконання мандата.
У найближчій перспективі це означає надання додаткової техніки - камер, датчиків та іншого устаткування, яке дозволить розширити його здатності «бачити» за межами місць, де спостерігачі фізично присутні.
Це також означає продовження тиску на Росію і сепаратистів, яких вона підтримує, для забезпечення повного і безперешкодного доступу, відповідно до Мінської угоди.
Ми, звичайно б хотіли отримати більше інформації від СММ на основі ширшого доступу до території, яку вона повинна моніторити. Але не має сенсу збільшувати кількість спостерігачів на місцях, якщо вони не мають можливості вільно пересуватися і виконувати свою роботу.
Це правда, що Росія останнім часом демонструє, що вони готові бути шкідниками і недобросовісними учасниками, в тому числі в рамках ОБСЄ
- Постійний представник РФ при ОБСЄ Олександр Лукашевич нещодавно заявив, що у діючої моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі можуть виникнути проблеми з продовженням мандату, який закінчується 31 березня, при чому, вину за це поклав на Україну, з її, за словами Лукашевича, «небажанням конструктивно вирішувати питання". Ви якось можете це прокоментувати? Чи дійсно існує потенційна ймовірність того, що мандат навіть існуючої місії може бути відкликаний.
Країни-учасниці ОБСЄ були чіткі і єдині в своєму заклику до припинення створеної Кремлем війни на сході України
- Я не збираюся розмірковувати про те, що наші російські колеги можуть або не можуть робити. ОБСЄ є організацією консенсусу і це правда, що Росія останнім часом демонструє, що вони готові бути шкідниками і недобросовісними учасниками, в тому числі в рамках ОБСЄ.
Але вони ізольовані в цьому виді діяльності. Всі інші країни-учасниці ОБСЄ були чіткі і єдині в своєму заклику до припинення створеної Кремлем війни на сході України. Зрозуміло, що Росія є агресором і відщепенцем, про що свідчить її односторонні зусилля, щоб заблокувати проект декларації ОБСЄ по Україні.
І оскільки ми повністю усвідомлюємо поведінку Росії, решта - ті з нас, хто діє на основі доброї волі - будуть продовжувати намагатися втягнути Росію в конструктивну співпрацю і бути відкритими для такого способу взаємодії.
Ми будемо судити їх за їхніми вчинками. І якщо вони все ж вирішать далі шкодити і діяти недобросовісно, ми будемо працювати над тим, щоб залучити їх до відповідальності.
Ольга Танасійчук, Берлін.
Фото: Flickr/U. S. Embassy Tokyo, Eric Bridiers.