Марушевська заявила, що її звинувачують у збитках на 7 мільйонів
Колишню очільницю Одеської митниці Юлію Марушевську звинуватили у завданні збитків державі на суму 6,92 мільйона гривень.
Про це Марушевська написала на своїй сторінці в Facebook, з посиланням на ухвалу Печерського суду.
"Це одна з ухвал Печерського суду, за якими проводились обшуки. Подібна була і у тих, хто приходив під двері моєї квартири. Підстава – начебто завдані збитки державі у сумі 6,92 мільйонів гривень через "сумнівні доручення", які передбачали оформлення товарів за ціною вказаною в контракті", - написала Марушевська.
Вона пояснила, що йдеться про два документи: доручення, яке передбачає оформлення за ціною в контракті товарів з 37 країн та доручення щодо великих платників податків.
"Саме ті доручення, за які нам тоді дорікали "професіонали", що вони просто дублюють норми митного кодексу. Це ті доручення, які забрали у митників можливість вирішувати на власний розсуд скільки коштує ваш товар і таким чином значно обмежили поле для вимагання хабарів. І так, ці доручення вже були визнані судом як правомірні", - нагадала Марушевська.
Вона підкреслила, що її команда протягом року розповідала про ці нововведення публічно на різноманітних заходах, в медіа.
"І лише після того, як ми пішли з митниці, дуже "оперативні" прокуратура та СБУ угледіли в цьому злочинні дії та шкоду державі. Не в мільярдних схемних потоках злочинних кланів, які керують нашою країною! Де юре, нас звинувачують у намаганні провести реальні зміни. Де факто – справа є спробою дискредитації в очах суспільства нашої роботи, яка збурила корупційну систему", - написала вона.
Як повідомляв Укрінформ, раніше екс-голова Одеської митниці Марушевська заявила про спроби обшуку її помешкання, коли сама вона перебуває "в закордонному відрядженні". У Генпрокуратурі заявили, що не проводили обшуки у квартирі Марушевської.
Марушевська оголосила про відставку з посади у листопаді 2016 року. Своє звільнення вона пояснила спротивом, який чиниться всім спробам реформування митниці.
У лютому вона надавала пояснення у НАЗК з приводу отримання премії у розмірі 500 гривень, яка була приурочена до 8 Березня.
2 березня детективи Національного антикорупційного бюро України вручили голові ДФС Роману Насірову повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Слідство вважає, що Насіров протягом 2015-2016 років, діючи в інтересах народного депутата України Олександра Онищенка, надав керівникам регіональних та територіальних органів ДФС незаконну вказівку ухвалювати безпідставні рішення про розстрочення податкового боргу ТОВ "Фірма "Хас", ТОВ "Карпатнадраінвест", ТОВ "Надра Геоцентр".