Посли країн G7 закликають Раду ухвалити пенсійну реформу до канікул

Заява

Посли країн "Великої сімки" рішуче підтримують запропоновану урядом пенсійну реформу і закликають Верховну Раду України ухвалити відповідний законопроект на пленарному засіданні наступного тижня.

Про це йдеться у заяві послів "Великої сімки" на підтримку пенсійної реформи в Україні.

"Ми, посли "Великої сімки", хотіли б висловити нашу рішучу підтримку плану пенсійної реформи, запропонованого українським урядом, і ми закликаємо Раду ухвалити без затримок відповідне законодавство на своєму пленарному засіданні наступного тижня", - йдеться у документі.

Дипломати зауважили, що пенсійна реформа є одним з найбільших викликів для будь-якого уряду, і відзначили "політичну мужність та далекоглядність", з якими керівництво України втілює давно назрілу реформу.

Читайте також: Пенсії переглядатимуться автоматично залежно від інфляції - Гройсман

Як зазначається в заяві, на сьогодні пенсіонери становлять понад чверть населення України, середній розмір пенсій є надзвичайно низьким, при цьому витрати на пенсії в Україні - 11% ВВП - є одними з найвищих у Європі. "Така невідповідність свідчить про необхідність відновити належний соціальний договір між державою та її громадянами, а також швидко ухвалити пенсійну реформу, яка підвищує справедливість, передбачуваність та стійкість системи. Ми вважаємо, що запропонована урядом пенсійна реформа, розроблена у тісній співпраці з МВФ та Світовим банком, відповідає цим цілям", - акцентується в заяві.

Посли країн G7 зазначають, що законопроект передбачає прозорішу та справедливішу формулу нарахування пенсій, яка тісніше пов'язує пенсійні виплати з пенсійними внесками та вдосконалює відповідність пенсій. Окрім того, реформа встановлює гнучкий пенсійний вік, прив'язаний до тривалості офіційного стажу роботи особи, а також стимулює участь у системі. Запропонована реформа сприятиме також економії бюджету шляхом удосконалення обліку та стабільності Пенсійного Фонду та державного бюджету України в цілому, вважають дипломати.

"Зараз відповідальність усіх обраних парламентаріїв полягає в тому, щоб забезпечити схвалення та впровадження цієї реформи, створюючи краще майбутнє для нинішнього та майбутніх поколінь України", - підсумували посли G7.