До ПАРЄ терміново внесли проект дебатів щодо закону України про освіту

Оновлено

До проекту порядку денного осінньої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи терміново внесли питання щодо дебатів на тему: "Новий закон України про освіту як головна перешкода вивчення національними меншинами рідних мов".

Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі ПАРЄ.

Остаточний порядок денний осінньої сесії, яка пройде 9-13 жовтня у Страсбурзі, буде затверджений у перший день засідання.

Також, як планується, 11 жовтня до ПАРЄ звернеться Президент України Петро Порошенко та відповість на запитання парламентаріїв.

Як повідомлялося, Верховна Рада 5 вересня ухвалила закон України "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти. 25 вересня його підписав Президент Петро Порошенко.

У законі передбачено, що діти з нацменшин в Україні продовжуватимуть вивчати рідну мову, а з середньої школи починатимуть навчатися державною мовою. Якщо мова нацменшини належить до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї або кількох дисциплін.

Читайте також: Клімкін у жовтні поїде в Угорщину – обговорювати "чутливе питання"

Водночас у деяких країнах, які мають діаспору в Україні, висловили протест з приводу статті закону про навчання дітей із нацменшин українською мовою.

Уряд Угорщини, зокрема, заявив, що блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною через закон про освіту.

Міністерство закордонних справ України направило закон "Про освіту" на експертизу у Венеціанську комісію.