У Раді поменшало “законодавчого спаму” - Комітет виборців
На розгляд Верховної Ради України у 2017 році було внесено значно менше неякісних законопроектів, які називають законодавчим спамом.
Про це генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель сказав на прес-конференції у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми спостерігаємо певне зменшення упродовж року потоку кількості зареєстрованих законопроектів, які часто можна схарактеризувати як законодавчий спам, але кількісні показники законопроектів загалом залишають надзвичайно високими», - сказав Кошель.
За його словами, якщо у 2015 році було зареєстровано 4 259 проектів законів, у 2016 році — 3 226 законопроекти, у 2017 — 2 367 проекти.
«Але упродовж 2017-го парламент ухвалив 162 закони,тому у нас є підстави говорити, що реєстрація надмірної кількості законопроектів становить серйозні перешкоди та труднощі для роботи українського парламенту, бо це зайве навантаження на парламентські комітети, на роботу профільних міністерств, науково-експертного управління», - додав гендиректор КВУ.
Водночас Кошель зазначив, що часто народні депутати діють за принципом, коли головне не прийняття закону, а участь у цих так званих політичних змаганнях - хто більше проектів зареєструє.
Очільник Комітету виборців також зазначив, що переважну більшість законопроектів реєструють народні депутати України, а не уряд чи Президент. Так, з 2 367 проектів законів, 2 129 — зареєстрували нардепи, 195 — подав Кабінет міністрів, а Президент — 43.
На думку Кошеля, було б логічно, якби більшість законопроектів подавалися урядом, а не народними депутатами.