Порошенко прогнозує коротку дискусію та ухвалення закону про Антикорупційний суд

Президент Петро Порошенко прогнозує коротку дискусію щодо законопроекту про антикорупційний суд і його ухвалення Верховною Радою найближчим часом.

Про це він заявив у п'ятницю на церемонії підписання угоди Укрзалізниці з General Electric у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я хочу наголосити, що ми рішуче продовжуємо наш рух шляхом реформ. Я висловлюю тверде переконання, що буде проголосований найближчим часом у першому читанні, буде завершена коротка дискусія і буде ухвалений законопроект про Антикорупційний суд", - сказав Порошенко

На його переконання, незабаром також буде завершено створення антикорупційної інфраструктури.

"Вона вже є, вона незалежна і працює ефективно", - підкреслив Глава держави.

Серед важливих кроків України на шляху реформ Президент назвав заплановану заміну податку на прибуток податком на виведений капітал, створення Національного бюро фінансових розслідувань, яке прибере будь-який силовий тиск на бізнес, підписання закону, який забороняє "маски-шоу" на підприємствах, та ухвалення Верховною Радою закону про приватизацію, який встановлює нові правила прозорої приватизації. 

Раніше у п'ятницю представник Президента у парламенті Ірина Луценко заявила, що наступний сесійний тиждень у Раді розпочнеться із включення законопроекту про Антикорупційний суд до порядку денного сесії.

Читайте також: Антикорупційний суд: у Раді хочуть за тиждень дійти до другого читання

Як повідомляв Укрінформ, за результатами візиту 12-16 лютого групи експертів МВФ представник МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив, що українська влада повинна забезпечити невідкладний розгляд у парламенті законопроекту про Антикорупційний суд з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії та зобов'язань у рамках програми МВФ.

Президент Петро Порошенко 22 грудня 2017 року вніс до Верховної Ради законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". У МВФ тоді заявили, що ухвалення законопроекту в чинній редакції означатиме порушення Україною зобов'язань перед міжнародними партнерами.

На засіданні Верховної Ради 18 січня депутати тричі відмовилася включити цей законопроект до порядку денного сесії.