Громадянство Саакашвілі: Верховний суд витребує документи у ГПУ та Банкової
Касаційний адмінсуд у складі Верховного суду задовольнив клопотання адвокатів екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі про витребування у Гепрокуратури рішення від 2015 року про відмову у видачі його до Грузії.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне клопотання було задоволено у справі касації на рішення Апеляційного суду з питання отримання Саакашвілі статусу особи, яка потребує додаткового захисту.
«Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити. Витребувати у Генеральної прокуратури України належним чином засвідчену копію рішення Генпрокуратури від 31 березня 2015 року про відмову у видачі Саакашвілі до Грузії», - сказала головуюча суддя Раїса Ханова.
Як повідомив адвокат Руслан Чорнолуцький, у позові захисники Саакашвілі посилаються на цей документ, вказуючи про те, що коли комісія з питань громадянства приймала рішення щодо позбавлення громадянства Саакашвілі, вказала, що той увів в оману державу.
«Комісія зазначила, що в 2015 році держава не знала про те, що проти Саакашвілі у Грузії є якісь справи і він перебуває під так званим судом та слідством. Але хочу зазначити, що офіційно Генпрокуратура рішенням від 31 березня 2015 року відмовила Грузії в екстрадиції, тим самим визнала те, що держава знала про такі переслідування», - сказав він.
Крім того, суд задовольнив клопотання адвокатів Саакашвілі про витребування в Адміністрації Президента матеріалів, які стали підставою для видання указів Президента щодо прийняття до громадянства Саакашвілі та щодо припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА.
Чорнолуцький просив витребувати ці документи і долучити до справи як доказ.
Водночас суд не задовольнив клопотання про перехід від спрощеного до загального провадження у справі.
Як повідомлялося, у липні 2017 року Саакашвілі указом Президента був позбавлений українського громадянства.
10 вересня 2017 року він потрапив на територію України з Польщі, не пройшовши прикордонного контролю. У вересні суд визнав його винним у незаконному перетині кордону України. Крім того, суд відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.
12 лютого 2018 року військовослужбовці Держприкордонслужби і представники Державної міграційної служби затримали Саакашвілі в Києві і видворили до Польщі як особу, яка незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року.