Росію слід позбавити права вето в Радбезі ООН - Порошенко

Організація Об'єднаних Націй потребує якнайшвидшого реформування, а інші безпекові союзи світу мають бути посилені.

Таке переконання висловив Президент Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам, повідомляє його прес-служба.

«ООН потребує негайного реформування. Позбавити права вето країну-агресора. І друге питання, що нам потрібно підвищити ефективність інших безпекових союзів, в тому числі НАТО. В тому числі і ширше відкрити двері для України в це безпекове об’єднання», - заявив глава держави.

За його словами, така необхідність викликана зухвалим нехтуванням Росією міжнародним правом та порушенням нею принципів безпеки, яких дотримувалися країни, блокуванням країною-агресором розслідування злочинів проти людства.

Зокрема, Президент нагадав про останні події в Сирії, де відбулося застосування хімічної зброї армією Башара Асада «за допомогою Російської Федерації, яка координувала, а можливо, й брала участь у цьому злочині», що було підтверджено документами, котрі виносилися США і Великою Британією на засідання Ради Безпеки ООН.

«Застосування хімічної зброї суперечить усім конвенціям ООН, є надзвичайно небезпечним і є де-факто застосуванням зброї масового ураження», - наголосив Порошенко.

Читайте також: Відносини США та Росії подібні до Карибської кризи - екс-керівник ГУР

Не менш загрозливим глава держави назвав і той факт, що Росія застосовує хімічну зброю не лише в Сирії - вперше за багато років хімічна зброя Російською Федерацією була застосована в Європі, акцентував Президент. Він уточнив, що йдеться про замах на вбивство колишнього співробітника Головного розвідувального управління РФ Сергія Скрипаля, під час якого було використано отруту, що, за твердженням Великої Британії, походить із Росії.

«Маємо офіційний висновок міжнародної експертної лабораторії, яка уповноважена давати ці і подібні висновки, де стверджується, що це є той вид отрути, який наголошувала Велика Британія», - констатував Порошенко.

Президент нагадав, що на таку зухвалу поведінку світ і Україна дали відповідь, виславши російських дипломатів та застосувавши чергові санкції не лише щодо російських компаній, а й окремих осіб. 

«Цей знак солідарності України був дуже високо оцінений нашими партнерами. Це є адекватна реакція на ті події, що відбулися», - сказав глава держави.

Як повідомлялося, колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію знайшли непритомними на вулиці у Солсбері 4 березня. Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що відповідальність за отруєння, найімовірніше, лежить на Росії. Вона також повідомила, що потерпілі були отруєні нервово-паралітичною речовиною групи "Новичок", розробленою ще в СРСР. 

Близько 30 країн вислали російських дипломатів після заяв про причетність РФ до отруєння у Солсбері.

12 квітня Британія заявила, що ініціює засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з доповіддю Організації із забороні хімічної зброї щодо інциденту в Солсбері.