Луценко розказав, як "народилася" справа Холодницького
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що питання про звернення до суду за дозволом на прослуховування у кабінеті керівника САП Назара Холодницького виникло під час розслідування кримінального провадження щодо шахрайства.
Про це генпрокурор заявив на брифінгу у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Луценко уточнив, що ще минулого року було порушено справи, які потім об'єднали в одне кримінальне провадження за заявою сина затриманого колишнього керівника Харківської податкової інспекції Станіслава Денисюка про те, що одна особа пропонує за хабар вирішити питання щодо його батька.
Генпрокурор поінформував, що у заяві сина Денисюка було вказано, що, ймовірно, цей хабар мав піти до головного військового прокурора Анатолія Матіоса.
“Я розписав цю справу на Генінспекцію, вона без відома Матіоса відкрила кримінальне провадження і провела разом з СБУ всі відповідні слідчі та оперативні дії. В результаті цих дій було встановлено, що посередник для початку назвав суму у 200 тисяч доларів. Ми також встановили, що цей шахрай не має жодної причетності до Матіоса, і тим більше до інших посадовців прокуратури. Відтак справа була перекваліфікована з дачі хабара службовій особі до шахрайства і передана в підрозділ Володимира Гуцуляка (керівника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ — ред.). Це відбулося у листопаді — жовтні минулого року”, - поінформував Луценко.
Він додав, що Гуцуляк у подальшому створив спільну групу зі слідчих свого департаменту і детективів НАБУ.
“На старті він отримав ситуацію, коли кошти були передані під контролем ГПУ, СБУ і Генінспекції шахраю, який передав їх цивільній особі. Ця особа через певний час повернула цю суму шахраю, правда, іншими купюрами. Відтак, перед ГПУ і НАБУ було питання - фактично обірвана ситуація з шахрайства і хабародавства. Було дві версії, перша — дійсно, що це шахрай, який не має ніяких зв'язків з посадовцями. Друга — це все ж таки був злив інформації, і все ж таки хтось із посадовців, можливо, причетний до цього шахрая”, - додав Луценко.
За його словами, під час відпрацювання двох версій було зафіксовано контакти цього шахрая та його “однодумця” “в тому числі з оточенням керівництва САП”.
“Відтак було прийняте законне, санкціоноване судом рішення про застосування спецтехніки, прослуховування, в кабінеті керівника САП. Ця техніка НАБУ була встановлена під процесуальним контролем ГПУ”, - наголосив Луценко.
Як повідомляв Укрінформ, САП виявила прослуховування в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.
Пізніше Луценко заявив, що ГПУ разом з НАБУ дійсно проводять розслідування стосовно співробітників САП, в тому числі Холодницького.
За словами директора НАБУ Артема Ситника, розслідування щодо Холодницького почали після підтвердження інформації про перешкоджання керівництвом САП розслідуванню справи проти мера Одеси Геннадія Труханова. У зв'язку з цим в кабінеті Холодницького був встановлений прослуховуючий пристрій.
ГПУ і НАБУ направили до дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького про вчинення дисциплінарних проступків.
Генпрокурор Луценко також звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів щодо розгляду питання зняття Холодницького з посади його заступника та керівника САП.