Ягланд каже, що його не спинить відмова Кремля звільнити Сенцова
Рада Європи має намір продовжувати роботу зі звільнення українських політв'язнів в РФ і бачить одним з методів деескалації конфлікту між Україною і Росією обмін ув'язненими з обох сторін.
Про це генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив на літній сесії ПАРЄ в Страсбурзі, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Мені здається, що прийшов час передати обом сторонам наступні тези: що необхідно припинити ескалацію напруженості, й одним з методів деескалації було б звільнення ув'язнених і надалі - обмін ув'язненими. В першу чергу, це питання я порушував (в ході візиту в Москву - ред.) у зв'язку з паном Сенцовим, але також говорив про ситуацію щодо всіх інших ув'язнених з обох сторін. Я продовжуватиму цю роботу», - сказав генсек, відповідаючи на питання представника української делегації Олексія Гончаренка.
При цьому Ягланд сказав, що не знає про відмову Кремля на його лист президенту Росії із закликом звільнити Олега Сенцова з гуманітарних міркувань.
«Я не збираюся здаватися. Тому що мені здається дуже важливим, щоб дві сторони робили зусилля для зниження напруженості, щоб припинити будь-яку форму військових дій, чи то на словах або за допомогою зброї, або гібридної війни», - сказав генсек.
Він також підкреслив, що нинішні зустрічі і контакти за участю омбудсменів Росії і України відбуваються за його ініціативою.
Як повідомлялося, незаконно засуджений в РФ за сфабрикованими обвинуваченнями в терористичній діяльності український режисер Олег Сенцов 14 травня оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити усіх українських політв'язнів в РФ.
Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд 25 червня подав офіційне прохання президентові Росії Володимиру Путіну помилувати Сенцова.
Проте прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков 26 червня заявив журналістам, що Сенцов не може бути помилуваний на підставі цього прохання.
Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня знаходиться в Росії, але їй постійно відмовляють у зустрічах з українськими політв'язнями.
Російський омбудсмен Тетяна Москалькова прибула до Києва 26 червня вранці. Вона зустрілася з моряками судна "Норд", затриманого в акваторії Азовського моря 25 березня під прапором Росії.
Всього в Росії і анексованому Криму утримують близько 70 українських політв'язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого в РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.