У Кабміні пояснили, чим цінна військова допомога Британії
Британська допомога Україні в оборонному плануванні, розвитку бойових спроможностей Збройних Сил та в професійній підготовці військовослужбовців є надзвичайно цінною, а співпраця у сфері підготовки українського військового персоналу має високий потенціал.
Про це заявила віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час зустрічі з Державним секретарем у справах оборони Великої Британії Гевіном Вільямсоном, повідомляє Урядовий портал.
"Політичний та військовий діалог двох країн залишається інтенсивним... Надзвичайно цінною є британська допомога Україні в оборонному плануванні, розвитку бойових спроможностей Збройних Сил та в професійній підготовці військовослужбовців", - сказала Климпуш-Цинцадзе.
Віце-прем’єр-міністр також висловила підтримку Великобританії у справі Солсбері та засудила агресивні дії Росії. У цьому контексті вона зазначила, що гібридні загрози з боку РФ стосуються не лише України.
"Гаряча фаза війни проти України триває, але це війна і проти всього західного світу, просто це так звана "м’яка війна". Протидією цьому може бути зміцнення єдності західної спільноти", - наголосила Климпуш-Цинцадзе.
Гевін Вільямсон у свою чергу зазначив, що для британців важливо з першоджерел почути, як Україна реагує на гібридні загрози з боку Росії.
«Рік тому ми навіть не уявили собі, що в нас може статися інцидент, подібний тому, що трапився в Солсбері. Україна має надзвичайний досвід у виявленні, реагуванні та розслідуванні гібридних загроз, зазнавши повного спектру агресії з боку Росії. Для Великої Британії надзвичайно важливо взаємодіяти з Україною, оскільки британці також свідомі цієї небезпеки», - сказав Вільямсон.
Під час обговорення питання імплементації положень Закону України «Про національну безпеку» сторони торкнулися підтримки Великобританією реформ в оборонній сфері України. Зокрема, Климпуш-Цинцадзе висловила зацікавленість в досвіді Великобританії з наближення до стандартів НАТО в управлінні оборонно-промисловим комплексом.
Зазначається, що сторони вважають, що існує високий потенціал співпраці у сфері підготовки українського військового персоналу, зокрема, щодо різнорівневого управління оборонними структурами, а також навчальних курсів для українських фахівців, у тому числі керівного складу, в британських військових освітніх закладах.